Zaczarowanym szlakiem Green Velo - Katarzyna i Krzysztof Dumka w Klubie Podróżnika PTTK Pabianice (04.11.2016 18:30 - 04.11.2016 20:00)

Wschodni Rowerowy Szlak Green Velo liczy ponad 2000 kilometrów. Na ten najdłuższy szlak w Polsce wyruszyli Katarzyna i Krzysztof Dumka. Przez 10 lipcowych dni przejechali odcinek z Elbląga do Łap liczący przeszło 600 km.

Rower to nasz ulubiony środek transportu. W ubiegłym roku przejechaliśmy trasę ze Świnoujścia na Hel – mówią miłośnicy dwóch kół. Ponieważ bardzo dużo słyszeliśmy o nowopowstałym szlaku Green Velo biegnącym przez województwa wschodniej Polski w tym roku postanowiliśmy się nim przejechać.

Naszą podróż rozpoczęliśmy w Elblągu. Kolejno przejechaliśmy przez Frombork, Lidzbark Warmiński gdzie podziwialiśmy m. In. obrazy Witkacego i Jacka Malczewskiego. Po drodze zwiedzaliśmy sanktuarium w świętej Lipce, „Wilczy Szaniec” w Gierłoży. Na szlaku spotykali niewiele osób, za to zachwyciła ich ogromna ilość ptactwa. Podziwialiśmy również wiadukty kolejowe w Stańczykach. Na koniec podróży przejechali przez Puszczę Augustowską i Biebrzański i Narwiański Park Narodowy. Swoją podróż zakończyli w Łapach.

Warto było przejechać te 600 kilometrów. Mieliśmy czyste powietrze, cudowną przyrodę, piękne lasy, jeziora, dużo zabytków na szlaku i pyszne regionalne potrawy. Warto wybrać się na wyprawę trasą Green Velo. Mamy nadzieję , że szlak będzie z każdym rokiem bardziej uczęszczany, bo to dobra inicjatywa. Polska z perspektywy siodełka jest piękna.

Wiecej o szlaku na oficjalnym profilu Szlak Green Velo

Zapraszamy!

4 listopada (piątek) 2016 godz. 18:30
Galeria „Ex Libris” Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ul. Św. Jana 10

wstęp wolny

Organizatorzy:
Klub Podróżnika PTTK
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Lorentowicza w Pabianicach
KTP "Aaron" PTTK Pabianice

Contact

poczta@ktpaaron.pabianice.pttk.pl
Event link

Gallery

`

Coments

Be the first to leave a comment! - Log in to leave a comment

Entries recommended

No news available.