Surrealizm Ostrowskiego w Walewicach

Obrazy Jana Bonawentury Ostrowskiego wystawiono w Pałacu Walewice podczas pierwszego w tym roku wernisażu malarstwa. Goście pałacu mogli zobaczyć 18 dzieł pełnych barw i baśniowego charakteru.

Artystę reprezentowała Ewa Hernik, promotorka sztuki tradycyjnej i współczesnej oraz właścicielka galerii w Warszawie. – Malarstwo Jana Ostrowskiego Bonawentury Charakteryzuje się przede wszystkim wyrazistością koloru. Artysta posługuje się bardzo wymagającą olejną techniką malarską. Jego prace są bardzo optymistyczne, ponieważ prywatnie to bardzo pracowity i pogodny człowiek – mówiła podczas otwarcia wystawy.

W Walewicach zaprezentowano te prace malarza, które zainspirowane zostały sztuką włoską i karnawałem w Wenecji. – Nowy wymiar, który wykreował Ostrowski, przypomina nam o tym, że istnieje na świecie strefa całkowicie wolna od negatywnych emocji. Dzięki tej sferze jesteśmy w stanie zapomnieć o przytłaczających problemach dnia codziennego. Same dzieła są niczym senne marzenia, piękne i surrealistyczne. Przez najbliższy miesiąc można podziwiać obrazy w Sali Białej walewickiego pałacu – mówi Magdalena Szymańska-Topolska, specjalista ds. kultury w Stadninie Koni Walewice.

Dzieła Jana Bonawentury Ostrowskiego będą wystawione w Pałacu Walewice do 9 lutego.


Gallery

`

Coments

Be the first to leave a comment! - Log in to leave a comment

Entries recommended

No news available.