Login panel

Register

Zdobywamy Górę Kamieńsk - impreza integracyjno-sportowa dla osób z niepełnosprawnościami (21.08.2016 09:00 - 21.08.2016 18:00)

21 sierpnia br. Fundacja Aktywnej Rehabilitacji wraz z Akademią Pana Grześka już po raz czwarty organizują imprezę integracyjno-sportową dla osób z niepełnosprawnością pod nazwą „Zdobywamy Górę Kamieńsk”.

 

ZGK to jedna z najważniejszych i bez wątpienia najbardziej widowiskowych imprez integracyjnych w kraju. Wydarzenie każdego roku cieszy się coraz większą popularnością gromadząc uczestników nie tylko z Polski, ale i z Europy.

Wydarzenie ma na celu rozbudzenie i zasygnalizowanie nowej, często trudnej rzeczywistości, z jaką stykają się osoby z niepełnosprawnością. Ma pokazać nam wszystkim, że bariery należy pokonywać i nie poddawać się, gdy los chce inaczej niż byśmy tego chcieli...

Na Górę Kamieńsk bowiem każdy przyjeżdża ze swoją własną górą, usypaną z przeciwności losu, niedociągnięć charakteru, fizycznej słabości, niepewności i strachu. I na tej górze może się z tym wszystkim zmierzyć i – pokonać.

Plan imprezy zakłada pokonanie przez osoby niepełnosprawne trasy wiodącej na Górę Kamieńsk, drogi wewnętrznej znajdującej się przy spółce Ramb - Piaski 2. Długość trasy wynosi 3300m. Organizatorzy zapewniają każdemu uczestnikowi asystę - tj. osobę, która będzie towarzyszyła osobie niepełnosprawnej podczas wjazdu na Górę w razie wystąpienia problemów. Po zakończonym wjeździe przewidziana jest zabawa integracyjna na terenie obiektu „Solpark” w Kleszczowie (ul. Sportowa 8). W ramach zabawy integracyjnej przewidziano catering dla Uczestników i Wolontariuszy, losowanie nagród, animacje dla dzieci, siłowanie na rękę z mistrzem Polski w Arm Wrestlingu, pokazy sprzętu rehabilitacyjnego oraz muzykę na żywo.

Program imprezy:

9:00 Rejestracja Uczestników i Wolontariuszy

10:00 Uroczyste otwarcie

10:15 Start (Piaski k. Rambu)

12:00 Zabawa integracyjna (Solpark w Kleszczowie)

18:00 Zakończenie imprezy

Serdecznie zapraszamy do rejestracji w tym wyjątkowym wydarzeniu:

- dla Uczestnika www.akademiapanagrzeska.pl/kalendarium/24-rejestracja-uczestnika-iv-edycja-zgk.html

- dla Wolontariusza www.akademiapanagrzeska.pl/kalendarium/25-rejestracja-wolontariusza-iv-edycja-zgk.html

 

Contact

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji "FAR" - Biuro Regionalne w Łodzi,ul. Tatrzańska 109,93-279 Łódź,42 642 78 01,biuro.lodzkie@far.org.pl,http://www.far.org.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

2 points
malgorzata.sieczka@far.org.pl

Author other news

No news available.

Entries recommended

No news available.