Login panel

Register

Zbieraj nakrętki, pomóż chorej Amelce

Trwa akcja zbiórki nakrętek „Zakręcona pomoc dla Amelki”, skierowanej dla 14-letniej bełchatowianki, która wymaga kosztownej rehabilitacji. Akcja odbywa się pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego. Do chwili obecnej zebrano już prawie pół tony nakrętek, a zbiórka trwa do czerwca przyszłego roku.

- Jestem przekonany, że uda się nam wspólnie uzbierać odpowiednią ilość nakrętek – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski. - Drobnym gestem, jakim jest po prostu nie wyrzucanie nakrętek do kosza, osiągamy dwa cele, po pierwsze pomagamy drugiej osobie, po drugie dbamy o środowisko naturalne. W starostwie pracownicy z chęcią włączyli się już kolejny raz w tę akcję i zbierają nakrętki.

To już druga edycja zbiórki nakrętek koordynowana przez bełchatowskie Centrum Kształcenia Praktycznego. W czerwcu tego roku zakończono zbiórkę dla bełchatowianina Mateusza Więcława, w której łącznie zebrano 3213 kilogramów plastikowych nakrętek. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek zakupiono matę z hydromasażem i inhalacją, która jest potrzebna w codziennych ćwiczeniach i rehabilitacji.

Obecnie trwa zbiórka nakrętek dla Amelii Fronc. Amelia cierpi na mózgowe porażenie spastyczne czterokończynowe i wodogłowie. Celem kolejnej akcji jest zebranie nakrętek, dzięki sprzedaży których uda się zakupić pionizator.


Gallery

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.