Login panel

Register

Zawody w wykonywaniu podków - WALEWICE 22-24 kwietnia (22.04.2016 09:30 - 24.04.2016 14:00)

Jak współcześnie wykonywane są podkowy, jak wyglądają? Na te pytania odpowie każdy, kto przyjedzie do Stadniny Koni Walewice w najbliższy weekend, 22-24 kwietnia. W zawodach podkuwaczy, którym będzie można przyjrzeć się z bliska, weźmie udział 60 zawodników.

– Dla osób odwiedzających stadninę, najbliższy weekend będzie niesamowitą okazją do zapoznania się ze sztuką wykuwania podków – mówi Magdalena Szymańska-Topolska, specjalista ds. organizacji usług turystycznych w pałacu w Walewicach. Zawodnicy będą wykuwać  podkowy według wzorów zaproponowanych przez Beatę i Dariusza Liszków, znanych pasjonatów koni i jednocześnie organizatorów walewickich zawodów.

Zawodnicy będą rywalizować w kategoriach Open, Junior oraz Junior z nauczycielem. Piątkowe i sobotnie zmagania rozegrają się w godzinach od 9:30 do 15:00, natomiast niedzielne pokazy finałowe zaplanowano od 10:00 do 14:00. Jeżeli pogoda dopisze, goście będą obserwowali zawody na placu przed pałacem. W razie niepogody podkuwacze przeniosą się na teren stadniny.

Pracę zawodników oceni między innymi Adam Kosakowski, Mistrz Polski w Podkuwaniu Koni. Podczas zawodów, uczestnicy będą mogli także wziąć udział w prelekcjach o tematyce podkuwniczo-weterynaryjnej. – To dobra okazja do zdobycia nowej wiedzy dla osób specjalizujących się w tej wąskiej dziedzinie – dodaje Dariusz Liszka, organizator zawodów.

Stadnina Koni w Walewicach prowadzi największą w Polsce hodowlę koni rasy małopolskiej. Walewice to również zabytkowy zespół pałacowy otoczony parkiem, którego historia wiąże się z postacią Marii Walewskiej, metresy cesarza Napoleona Bonaparte. Dzisiaj można tutaj atrakcyjnie spędzić czas, poznając niezwykłą historię pałacu i polsko-francuskiego romansu, skosztować dań z kuchni pałacowej, pojeździć konno, łowić ryby lub wypocząć w pięknym parku prowadzonym w stylu angielskim.

Contact

e-mail: palac@stadninawalewice.pl tel. 693 422 684

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.