Login panel

Register

XXIII Festiwal “Lato z Muzyką” Grotniki 2017 - wstęp wolny (09.07.2017 18:30 - 30.07.2017 18:30)

XXXIII Festiwal

“Lato z Muzyką” Grotniki 2017   Wstęp wolny

W imieniu Fundacji Zagospodarowywania Doliny Bzury i Rozwoju Lokalnego w Łodzi serdecznie zapraszamy na XXIII edycję Festiwalu “Lato z Muzyką” Grotniki 2017. Po rocznej przerwie powracamy z czterema koncertami, które tradycyjnie odbywać się będą w Kościele NPNMP w Grotnikach w cztery kolejne niedziele lipca. Sponsorami tegorocznej edycji festiwalu są: Gmina Zgierz, PARK GROTNIKI, Ubezpieczenia Wagner oraz Biuro Konsultingowe w Łodzi.

Od początku trwania festiwalu założeniem koncertów była prezentacja wybitnych i młodych artystów. W tym roku nie będzie inaczej. Rozpoczniemy koncertem rodzinnym, w którym wystąpią niedawni absolwenci łódzkiej Akademii Muzycznej, bracia Maciej i Jacek Pietrzakowie wraz ze swoim tatą - Piotrem. Trio w składzie: instrumenty klawiszowe, bas i perkusja to doskonałe połączenie żywiołowości i doświadczenia na scenie. W kolejną niedzielę zaprosiliśmy duet klarnetowo - akordeonowy, który tworzą wybitni studenci Akademii Muzycznej - Dominik Domińczak i Aleksander Stachowski.  Duet ten, choć młody, doceniany jest i wyróżniany przez publiczność i jury konkursów w całej Europie. Niezwykle interesująco, wręcz gorąco zapowiada się trzeci koncert z udziałem skrzypka Lecha Gutowskiego, akordeonisty Waldemara Zybały i gitarzysty Sławomira Biernackiego, tworzących dobrze znany i uwielbiany przez publiczność zespół Czardasz Trio. Tzw. “wisienką na torcie” będzie koncert finałowy, podczas którego usłyszymy wybitny głos mieszkańca Jedlicz, wokalisty i solisty Teatru Wielkiego - Przemysława Reznera. W świat muzyki rodem z amerykańskiego Broadway`u zostaniemy przeniesieni przy akompaniamencie doskonałej pianistki - Danuty Antoszewskiej.

Myślę nieskromnie, że każdy z występów dostarczy Państwu wielu niezapomnianych doznań artystycznych, dlatego tym bardziej zapraszam mieszkańców i wczasowiczów odpoczywających w Grotnikach i okolicznych miejscowościach do przybywania na koncerty.

Na koniec, słowa podziękowania kieruję do radnej - Kingi Banasik, bez której trudno byłoby zorganizować nasze tegoroczne letnie spotkania z muzyką.

 

                                    Pomysłodawca Festiwalu

                                    Witold Kacprzak

 

PROGRAM KONCERTÓW w GROTNKACH w KOŚCIELE PARAFII NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

ul. Ozorkowska 48:

 

9.07.2017 (niedziela) - godz.18.30
Jacek Pietrzak - instrumenty klawiszowe, wokal
Maciej Pietrzak - bas
Piotr Pietrzak - perkusja

W programie m.in.: Fr. Sinatra, T. Bennett, M.Bublé

Piotr, Jacek oraz Maciej Pietrzakowie to rodzinny zespół składający się z ojca oraz dwóch synów. Wszyscy są absolwentami łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. Każdy z nich na co dzień prowadzi swoją własną działalność artystyczną biorąc udział w projektach z przeróżnych nurtów muzycznych. Dzięki temu mogli stworzyć skład, w którym poprzez swoje doświadczenie łączą w subtelny sposób wiele stylów muzycznych.

 

16.07.2017 (niedziela) - godz.18.30
Aleksander Stachowski - akordeon
Dominik Domińczak - klarnet

W programie m.in.: G. Gershwin, L. Kołodziejski, A. Piazzolla

Duet tworzą młodzi i niezwykle utalentowani studenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi  - Dominik Domińczak i Aleksander Stachowski. Choć współpracują ze sobą dopiero od trzech lat, jako zespół zdobyli łącznie trzynaście nagród (osiem pierwszych miejsc, a także dwie nagrody GRAND PRIX) na międzynarodowych festiwalach muzycznych. Obaj artyści poza działalnością kameralną, rozwijają się jako soliści w swoich specjalizacjach. Uczestniczą w licznych kursach mistrzowskich doskonaląc swoje umiejętności pod okiem renomowanych muzyków. Każdy z nich ma na swoim koncie liczne nagrody zdobyte na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz występy na wielu festiwalach w kraju i zagranicą.

 

23.07.2017 (niedziela) - godz.18.30
Czardasz Trio
Lech Gutowski - skrzypce
Waldemar Zybała - akordeon
Sławomir Biernacki - gitara

W programie m.in.: J. Brahms, G. Dinicu, V. Monti

Zespół tworzą dyplomowani muzycy, laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów, wyróżnieni absolwenci Akademii Muzycznych. Wszyscy członkowie zespołu są czynni zawodowo i występują w orkiestrach największych łódzkich instytucji kulturalnych - Teatru Wielkiego oraz Teatru Muzycznego. Zespół występuje w składzie skrzypce, gitara, akordeon. Zestawienie tych trzech instrumentów pozwala na osiągniecie specyficznego, zjawiskowego brzmienia i powoduje niemal nieograniczone możliwości repertuarowe. Repertuar zespołu obejmuje szeroki wachlarz muzycznych form i stylów - od kompozycji stricte klasycznych po muzykę rozrywkową.

 

30.07.2017 (niedziela) - godz. 18.30
Przemysław Rezner - baryton
Danuta Antoszewska - akompaniament

W programie m.in.: M. Leigh, R. Rodgers, J. Bock

Przemysław Rezner jest obecnie solistą Teatru Wielkiego w Łodzi oraz adiunktem na wydziale wokalno - aktorskim łódzkiej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów. Brał udział w trzydziestu czterech premierach i ponad pięćdziesięciu partiach operowych, operetkowych i musicalowych. Wokaliście towarzyszyć będzie jedna z najwybitniejszych akompaniatorów teatrów operowych w Polsce - Danuta Antoszewska. Wszechstronnie uzdolniona, grająca muzykę poważną, jazz, rozrywkę, bez pamięci poświęciła się teatrom operowym. Współpracowała z najwybitniejszymi artystami scen operowych.

ZAPRASZAMY!!!

 


Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.