Login panel

Register

XIV Festiwal Muzyki Romantycznej - PROGRAM

Jazzowe klimaty Włodka Pawlika, koncert Trzech Tenorów oraz występy muzyków: Sylwii Strugińskiej–Wochowskiej, Celiny Kotz i Macieja Sikorskiego, a także Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Mariana Chmielewskiego oraz uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Skierniewicach – tych artystów będziemy mogli wysłuchać podczas kolejnej edycji Festiwalu Muzyki Romantycznej, który od 10 do 13 listopada odbędzie się w naszym mieście. 

 

10 listopada Kinoteatr „Polonez”; godz. 19.00

 

Festiwal wystartuje już w najbliższy czwartek, 10 listopada. Wówczas na scenie Kinoteatru Polonez będziemy mogli wysłuchać recitalu laureata prestiżowej nagrody Grammy Włodka Pawlika – pt.: „Romantycznie i jazzowo”. Bilety w cenie: 40 zł (przedsprzedaż) oraz 50 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie Kinoteatru Polonez i na stronie www.cekis.pl. 

 

Włodzimierz Pawlik to kompozytor i wykonawca kilkunastu autorskich płyt z muzyką jazzową, autor muzyki filmowej i teatralnej. Od lat 90. lider Włodek Pawlik Trio – zespołu, w którym gościł wiele znakomitości polskiego i światowego jazzu, grali w nim m.in.: Randy Brecker, Billy Hart, Richie Cole. Współpracuje z amerykańskim zespołem – Western Jazz Quartet. W jego dorobku artystycznym znajduje się ponad dwadzieścia albumów, szereg dzieł muzyki filmowej oraz kompozycji współczesnych. W 2014 r. prowadzony przez niego zespół Włodek Pawlik Trio, wspólnie z Filharmonią Kaliską i Randy Breckerem, zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za płytę „Night in Calisia”.

 

11 listopada Pałac Instytutu Ogrodnictwa godz. 17.00


Drugiego dnia imprezy spotkamy się w Sali Biblioteki Instytutu Ogrodnictwa. Punktualnie o godz. 17:00 usłyszymy utwory w wykonaniu skrzypaczki Celiny Kotz oraz pianisty Marcina Sikorskiego.


12 listopada Sala Starostwa Powiatowego godz. 17.00

 

Trzeci dzień to już spotkanie w Sali Starostwa Powiatowego. O godz. 17:00 wystąpią:Sylwia Strugińska – Wochowska – sopran oraz Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Mariana Chmielewskiego.


13 listopada Sala Starostwa Powiatowego godz. 15.00


Koncert w wykonaniu uczniów PSM I st. im. F. Chopina i SSM II st. w Skierniewicach


13 listopada Kinoteatr „Polonez”; godz. 19.00

 

Finałem XIV Festiwalu Muzyki Romantycznej będzie koncert trzech wybitnych polskich tenorów: Dariusza Stachura, Tadeusza Szlenkier i Adama Zdunikowskiego - Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod dyrekcją Agnieszki Nagórki. Dariusz Stachura zdobywał wykształcenie w Łodzi, a od 1989 roku regularnie występuje na scenach oper i operetek. Artysta doskonale czuje się we włoskim repertuarze i ma w swoim dorobku artystycznym płytę „Opera Italiana”. Tadeusz Szlenkier pochodzi z Warszawy, występuje od 2003 roku, na stałe związany jest z bydgoską Operą Nova. Adam Zdunikowski to warszawski śpiewak operowy występujący na scenie od ponad dwóch dekad, znany m.in. z występów podczas Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju. Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod dyrekcją Agnieszki Nagórki. Bilety w cenie: 40 zł (przedsprzedaż) oraz 50 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie Kinoteatru Polonez i www.cekis.pl


Gallery

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.