Login panel

Register

X Babskie Spotkania Kulturalne : Anna Skubik w monodramie "Złamane paznokcie rzecz o Marlenie Dietrich" (02.12.2017 17:00 - 02.12.2017 19:00)

"Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" to monodram, gdzie główną bohaterką jest gwiazda Marlena Dietrich. Spotykamy ją w jej paryskim mieszkaniu, gdzie przebywa ze swoją uczennicą i pielęgniarką Glorią. To spektakl o relacji dwóch kobiet. Jedna jest już u schyłku życia a druga pragnie realizować swoje marzenia. To relacja trudna, pełna namiętności i uzależnień emocjonalnych. Marlena Dietrich która syci się wspomnieniami przebrzmiałej sławy, nie może pogodzić się z nieuchronnie nadchodzącą starością i osamotnieniem. Całość przeplatana jest utworami muzycznymi które Marlena mogłaby chcieć zaśpiewać. 

 

Spektakl doceniony i nagrodzony na festiwalach w Polsce jak i za granicą:

 

2014 Nagroda za najlepszą dramatyczną interpretację solow na Harmony World Puppet Carnival Bangkok, Tajlandia, 2013 Best Actress-Silver Wayang na World Puppet Carnival w Indonezji, 2011 Nagroda Publiczności na Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu, 2010 Nagroda Związku Artystów Scen Polskich za kreację aktorską, 2009 Nagroda za innowacyjność w sztuce lalkarskiej 13 th World Festival of Puppetry w Pradze, 2008 Grand Prix 42- ich Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora, Wrocław.

 

 

tekst i reyseria: Romuald Wicza-Pokojski,

 

opracowanie muzyczne: Igor Nowicki,

wykonanie lalki: Barbara Poczwardowska, Anna Skubik,

wystpuje: Anna Skubik 

 

Spektakl trwa 55 minut.

 

Autor zdjęć: Filip Lupa

Contact

Wieluński Dom Kulturyul.Krakowskie Przedmieście 598-300 Wieluńtel. 43 843 86 40
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

30 points
mwujec@wdkwielun.pl

Author other news

Entries recommended

No news available.