Login panel

Register

Wystawa „SUPERŁódzkie – znane i nieznane” (14.10.2019 08:00 - 04.11.2019 19:30)

Wystawa „SUPERŁódzkie – znane i nieznane” to subiektywny wybór najciekawszych postaci, wydarzeń i miejsc związanych z regionem łódzkim.

Z okazji stulecia utworzenia naszego województwa pragniemy Państwa zapoznać ze sławnymi w Polsce (ale również na całym świecie) naukowcami, artystami, wojskowymi pochodzącymi z Łódzkiego. Chcemy zabrać Państwa w najciekawsze i najdziwniejsze miejsca w naszym regionie. Pragniemy, aby dowiedzieli się Państwo o znaczących wydarzeniach, które miały miejsce w Łodzi i okolicach. Tego wszystkiego dowiecie się, dzięki książkom, czasopismom, dokumentom życia społecznego, pocztówkom i zdjęciom wykorzystanym do stworzenia wystawy.

Oczywiście ta prezentacja to tylko niewielka część zaskakujących i mało znanych (ale jakże ciekawych) osobliwości Łódzkiego. Wszystkich zainteresowanych odkrywaniem tajemnic województwa zapraszamy po więcej do Pracowni Regionalnej.

Wystawa przygotowana przez Dział Zbiorów Regionalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi została podzielona na II części: część I mogą Państwo obejrzeć w holu głównym Biblioteki (ul. Gdańska 100/102, Łódź), natomiast część II znajduje się w holu na I piętrze. Wystawę można oglądać od 14 października do 4 listopada 2019 r.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

 

Contact

tel. 42 6630323
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.