Login panel

Register

Wystawa Radosława Taflińskiego w Pałacu Walewice

Prace Radosława Taflińskiego wystawiono w sali białej Pałacu Walewice, podczas pierwszej wystawy fotografii organizowanej we wnętrzach pałacu. Goście mogli zobaczyć blisko 50 fotografii zamków i pałaców z różnych stron świata.

To moja pierwsza wystawa w Walewicach, ale nie pierwsza wizyta. Na terenie Stadniny Koni Walewice kilkakrotnie organizowałem sesje zdjęciowe. W swoim zbiorze posiadam mnóstwo fotografii .  z Pałacem Marii Walewskiej w tle, które pokazałem podczas prezentacji - mówi Radosław Tafliński.

Na wystawę przybyło blisko 40 osób. Goście po obejrzeniu prac i wysłuchaniu prezentacji, zadawali pytania, których tematem przewodnim stały się podróże autora zdjęć. Po interesujących rozmowach publiczność została zaproszona na słodki poczęstunek przygotowany w saloniku kawowym. Następnym punktem programu było zwiedzanie pałacu w blasku świec, przybyli goście mogli obejrzeć m.in. Apartament Napoleoński, kaplicę pałacową, Salę Fortepianową oraz Piwnice Napoleońskie.

Fotograf i podróżnik podczas prezentacji opowiadał o podróżach, współpracy z kadrą narodową łyżwiarzy szybkich oraz przybliżył historię obiektów m.in. z Polski, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Słowacji. Publiczność zgromadzona w pałacu chętnie zadawała pytania i z zainteresowaniem słuchała ciekawych i pełnych przygód historii z wypraw Radosława Taflińskiego. Fotografia to jego pasja, którą szlifował podczas licznych wypraw, z których przywiózł materiał fotograficzny prezentowany na wystawach. Nie jest to ostatnia jego wystawa we wnętrzach Pałacu Walewice, trwają rozmowy nad organizacją kolejnej, tym bardziej cieszy nas tak liczne zainteresowanie. Fotografie będzie można podziwiać przez najbliższe dwa tygodnie - mówi Aleksandra Szeląg, menedżer kompleksu pałacowego.


Gallery

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.