Login panel

Register

Witaszewiacy w Walewicach

Folklorystyczna kapela Witaszewiacy odwiedzi Pałac Walewice w sobotę, 6 sierpnia. Członkowie zespołu zaprezentują muzykę regionu łęczyckiego. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Trąbka, akordeon, bęben i skrzypce to instrumenty, na których zagra czwórka muzyków, pochodzących z Witaszewic, koło Łęczycy. Występ rozpocznie się w sobotę w Sali Białej walewickiego pałacu, o godz. 15.

– Goście, którzy przyjadą do Walewic, będą mogli posłuchać regionalnej muzyki folklorystycznej. Koncert będzie również doskonałą okazją do obejrzenia prawdziwych łęczyckich strojów muzyków, którzy w ten sposób kontynuują tradycje artystyczne gminy Góra św. Małgorzaty. Cały czas jest również czynna wystawa dzieł malarki Reginy Kochanowskiej i rzeźbiarki Zenony Klepaczki, którą można oglądać w pałacu do 20 sierpnia. Miłośników historii zapraszamy również do weekendowego zwiedzania pałacu i stadniny – mówi Magdalena Szymańska-Topolska, specjalista ds. organizacji usług turystycznych w Stadninie Koni Walewice.

Witaszewiacy to zespół znany i lubiany w regionie łęczyckim, który powstał w 2005 roku. Po raz pierwszy kapela wystąpiła na XVIII Międzywojewódzkim Przeglądzie Kapel Ludowych w Bedlnie, zajmując III miejsce. Członkowie zespołu do dziś zdobywają liczne wyróżnienia i nagrody na regionalnych festiwalach ludowych, a także uczestniczą aktywnie w uroczystościach kulturalnych, dożynkowych i okolicznościowych - nie tylko na terenie swoje gminy, ale i poza nią.

Kapela Witaszewiacy zapraszana jest również na pikniki i uroczystości szkolne, powiatowe i wojewódzkie.


Gallery

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.