Login panel

Register

Wernisaż malarstwa i rzeźby w Walewicach (10.07.2016 00:00 - 10.07.2016 00:00)

Prace artystek ze Skierniewic – Reginy Kochanowskiej i Zenony Klepaczki – będzie można podziwiać w Pałacu Walewice. Wernisaż wystawy zaplanowano na 10 lipca. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wernisaż rozpocznie się w Sali Białej walewickiego pałacu o godz. 16:00. Swoje obrazy pokaże Regina Kochanowska, instruktor zająć artystycznych w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Zobaczymy również dzieła Zenony Klepaczki, która tworzy rzeźby realistyczne i symboliczne.

– Obrazy Reginy Kochanowskiej, które zaprezentujemy, są pełne ekspresji i alegorii. Artystka z pewnością pokaże naszym gościom bogaty świat przeżyć wewnętrznych oraz swoją ogromną wrażliwość i miłość do sztuki. Zenona Klepaczka pochwali się z kolei swoimi rzeźbami, które nierzadko mają magiczny charakter – mówi Magdalena Szymańska-Topolska z Pałacu Walewice.

Obie artystki na co dzień mieszkają w Skierniewicach. Zenona Klepaczka od ponad 30 lat związana jest z działalnością kulturalno-oświatową. Swoje prace wystawiała m.in. w domach kultury w Mszczonowie, Skierniewicach, Olecku, Czaplinku. Regina Kochanowska z kolei swoje obrazy określa jako sztukę tajemniczą i drapieżną. Jej malarstwo nie jest realistyczne i stanowi wypadkową wyobraźni, wrażliwości, doświadczenia życiowego i talentu artystki.

Wystawę malarstwa i rzeźby będzie można oglądać bezpłatnie do 20 sierpnia.

Contact

http://www.walewice.pl/
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.