Login panel

Register

Walewice reaktywują Krajowe Zawody WKKW

Krajowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego wrócą do kalendarza imprez w Walewicach po 5-letniej przerwie. Szacuje się, że wystartuje w nich nawet 150 koni.

Rywalizacje w Krajowych Zawodach WKKW (CNC/1*/P/L/LL/mini LL) odbędą się 2 i 3 lipca na terenie zabytkowego kompleksu pałacowego Stadniny Koni Walewice. Zawodnicy zmierzą się w ramach tzw. jeździeckiego triathlonu, który obejmuje próby ujeżdżania, biegi crossowe oraz skoki przez przeszkody. W zawodach wezmą udział członkowie Ludowego Klubu Jeździeckiego Gabon Walewice.

– Nasz klub jest jednym z najprężniej działających klubów jeździeckich w Polsce, a nasi zawodnicy wielokrotnie kwalifikowali się do Kadry Narodowej i zdobywali medale Mistrzostw Polski i Europy. Przy Stadninie Koni Walewice klub działa już od ponad 30 lat, specjalizując się właśnie w najtrudniejszej dyscyplinie jeździeckiej, jaką jest WKKW – mówi Zbigniew Witczak z LKJ Gabon Walewice.

Zaplecze Stadniny Koni Walewice, która zajmuje się hodowlą koni rasy półkrwi angloarabskiej, stwarza idealne warunki do rozegrania jeździeckiego triathlonu. Specjalnie na lipcowe zawody powstanie m.in. nowy tor crossowy, który zostanie wykorzystany do biegów z przeszkodami. Zawodnicy i goście zatrzymają się w zabytkowym Pałacu Walewice z 70 miejscami noclegowymi, w którym kiedyś mieszkała Maria Walewska.

– Publiczność, która przyjedzie do Walewic, może spodziewać się niezwykle widowiskowych trzech konkurencji jeździeckich. WKKW to prawdziwy sprawdzian umiejętności i wytrzymałości. Zarówno jeździec, jak i koń, muszą wykazać się niebywałą wszechstronnością, żeby z dobrym wynikiem ukończyć wszystkie trzy próby. Zawody będą również doskonałą okazją do podziwiania najszlachetniejszych koni – dodaje Zbigniew Witczak.

Organizatorem Krajowych Zawodów WKKW w Walewicach jest LKJ Gabon Walewice we współpracy ze Stadniną Koni Walewice.


Gallery

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.