Login panel

Register

Walewice na Mikserze Regionalnym

Suknia w stylu empire, strój Napoleona oraz sprzęt i akcesoria jeździeckie – takie rzeczy będzie można obejrzeć na stoisku Pałacu i Stadniny Walewice podczas 13. edycji Miksera Regionalnego w Łodzi. Z ofertą walewickiego kompleksu turyści zapoznają się już 4 września.  

Stanowiska wystawiennicze łódzkiego Miksera Regionalnego będzie można oglądać w najbliższą niedzielę na ul. Piotrkowskiej. Dostępne będą one dla zwiedzających od godz. 10:00. Walewicki kompleks zaprosi do skorzystania ze swojej oferty zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Stoisko nr 114 zlokalizowane będzie w sektorze IV, przy skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej z ul. Nawrot.

– Pałac i Stadnina Walewice to przepiękne miejsce na mapie województwa łódzkiego, związane z historią rodu Walewskich, Marii Walewskiej i Napoleona Bonaparte. Turyści mogą zaznać u nas prawdziwego spokoju wsi, wypoczywając jednocześnie w miejscu dogodnym komunikacyjnie, zlokalizowanym niedaleko Łowicza i Łodzi. Prowadzimy hodowlę koni małopolskich, dlatego stawiamy mocno na turystykę weekendową, połączoną z nauką jazdy konnej. Na klientów biznesowych czeka z kolei centrum szkoleniowe z salą konferencyjną dla 80 osób i ponad 70 miejsc noclegowych – mówi Magdalena Szymańska-Topolska, specjalista ds. organizacji usług turystycznych w Stadninie Koni Walewice.  

Poza atrakcjami i rekwizytami, związanymi z historią Pałacu i Stadniny Walewice, na stoisku będzie można degustować również wędzonego karpia walewickiego - regionalny specjał, przygotowywany według tradycyjnych, staropolskich receptur. W restauracji należącej do kompleksu, ryba ta przygotowywana jest na specjalne zamówienia klientów.

– Królewski karp z Walewic hodowany jest w naszym gospodarstwie i docenia go wielu smakoszy z centralnej Polski. Dzięki wzrastaniu w ekologicznych warunkach i odpowiednim karmieniu, nasi goście cieszą się jego znakomitymi walorami smakowymi – dodaje Magdalena Szymańska-Topolska.

Historia Pałacu i Stadniny Walewice sięga XVIII wieku. Początkowo walewicki pałac był rezydencją Anastazego Walewiskiego i Marii Walewskiej, późniejszej metresy cesarza Napoleona Bonaparte. Przed I wojną światową w Walewicach hodowano konie rasy orientalnej, później angloaraby. Obecnie Pałac i Stadnina Walewice to kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny z duchem historii, który dysponuje doskonałą bazą jeździecką i zapleczem do organizacji zarówno uroczystości rodzinnych, jak i spotkań biznesowych.


Gallery

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.