Login panel

Register

WAKACYJNE SZALEŃSTWO w DINOPARKU KOŁACINEK (03.07.2016 09:00 - 31.07.2016 19:00)

Dinopark Kołacinek zaprasza w każdą niedzielę lipca w godz. 9:00 - 19:00 (Re: Fw: Inforamtor Wakacyjny_PROPOZYCJA wspólnej ofertyKasa biletowa do godz. 18:00) na Wakacyjne Szaleństwo Rodzinne.

W programie konkursy z nagrodami, medale, gry i zabawy.

Na terenie dostępne:

1. Z przewodnikiem

Spacer z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej – czas trwania około 40 min.
Naturalnej wielkości figury dinozaurów wkomponowane są w pięknie ukształtowany teren.
Zwiedzanie wystawy geologiczno-paleontologicznej
– Poznawanie autentycznych skamieniałości sprzed wielu milionów lat, takich jak: kości dinozaurów, amonity, trylobity, gąbki, strzałki, a dodatkowo ogromny okruch minerału HALITU (soli) z kopalni soli „Kłodawa”.

2. Bez przewodnika
Folwark Kołaciński – możliwość obejrzenia zabytkowych maszyn, których w dawnych czasach używano do pracy w polu, kopia dawnej studni tzw. „żurawia” do czerpania wody oraz stylizowane chaty kryte strzechą z trzciny.
Spacer po zabytkowym parku – w niecodziennej atmosferze zabytkowego parku można zapoznać się z wyglądem różnego rodzaju drzew, roślin, jak również fauny parku.
Place zabaw dla dzieci – na terenie parku do woli można szaleć na placach zabaw, które przystosowane są dla różnych grup wiekowych dzieci (od 3 do 15 lat).
Piaskownica ze szkieletem dinozaura – w piasku kryje się szkielet ogromnego dinozaura. Każde dziecko może sprawdzić, jaki, to dinozaur.

Wystawa fotograficzna pt. „Czy Wyginiemy Jak Dinozaury?” – Wystawa przy udziale organizacji VIVA, EKOLOGIA.Pl.

3. Dodatkowe atrakcje
Bajkowa Ścieżka -
przedstawia postacie i sceny ze znanych i lubianych bajek w kolorowej scenerii. Przewodnik przypomina treść bajek oraz płynące z nich morały.

„Gorączka Złota” 
W specjalnym miejscu za pomocą sit, dzieci poszukują drobinek złota. W nagrodę za znalezione złoto otrzymują pamiątkową monetę oraz dyplom „Poszukiwacza złota”. Pracownik obsługujący zabawę opowiada dzieciom jak wiele wieków temu wybijano monety.


Re: Fw: Inforamtor Wakacyjny_PROPOZYCJA wspólnej ofertyPrzejazd „Bajkową kolejką” – czas trwania ok. 5 min, cena  6 zł/os.
Kolorowa, bajkowa kolejka jednorazowo może zabrać 8 osób (bez ograniczeń wiekowych).


„Mały Paleontolog”
Zabawa polega na własnoręcznym odnajdywaniu w piasku części szkieletu dinozaura. Za owocne znaleziska każde dziecko otrzymuje upominek, który zabiera ze sobą do domu.

Godziny otwarcia

 

Contact

tel. 46 874 76 86,Kołacinek 21,95-061 Dmosin
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.