Login panel

Register

„W melodii tej siła zaklęta. Piosenka w polskim filmie 1930-1939” – promocja książki (20.02.2018 17:00 - 20.02.2018 19:00)

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102) zaprasza 20 lutego 2018 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Michałem Maj Wieczorkiem i promocję książki „W melodii tej siła zaklęta. Piosenka w polskim filmie 1930-1939”.

Śpiew: Michał Maj Wieczorek

Akompaniament fortepianowy: Jolanta Miernik-Szostak

- W melodii tej siła zaklęta -

Wydana 13 września 2016 r. przez Dom Wydawniczy Księży Młyn książka „W melodii tej siła zaklęta” to podróż do rozśpiewanego świata polskiej kinematografii przedwojennej, której różnorodność, koloryt i liczne tajemnice odkrywa przed nami autor zafascynowany epoką, która odchodzi w zapomnienie, a której ostatnimi okruchami i bezcennym dokumentem są pełne dobrej muzyki, humoru i wdzięku przedwojenne filmy, dzięki którym możemy przenieść się do czasów, kiedy królowała elegancja, dobre maniery i PIOSENKA, będąca nieodłącznym elementem i ozdobą  filmów lat 30. Niepowtarzalne piękno i klimat przedwojennych czasów, które w świadomości Polaków są synonimem szyku i klasycznego piękna choć po części zaklęte są właśnie w przedwojennych filmowych piosenkach, które stały się kanwą na której autor snuje opowieść o mitycznym świecie lat 30. Epoce, kiedy w rytmie fokstrota, strugach szampana i mgiełce dymu z cygar blaski swej urody roztaczały najjaśniejsze gwiazdy przedwojennego filmu jak Hanka Ordonówna, Tola Mankiewiczówna czy Mira Zimińska łaskawie pozwalające się adorować smukłym panom w czerni.

Michał Maj Wieczorek - ur. 15 lutego 1983 r. w Łodzi, aktor, wokalista (baryton liryczny), scenarzysta, menedżer kultury. Absolwent Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, Menedżerów Kultury w SGH w Warszawie oraz Wydziału Geografii Uniwersytetu Łódzkiego. W 2008 r. debiutował w operze „Weksel małżeński” G. Rossiniego w roli Tobia Milla. W latach 2009/2010 odtwórca roli Mistrza w musicalu "Mistrz i Małgorzata" w Teatrze V6 w Łodzi. Po ukończeniu studiów zafascynowany tematem piosenki w polskim filmie stworzył widowisko muzyczno - filmowe „Muzyczne noce i dnie polskiego filmu” grane w sezonie 2010/2011 w łódzkim Teatrze V6. Równocześnie rozpoczął w Łodzi prowadzenie cyklu wykładów poświęconych piosence w polskim filmie. Wiosną 2011 r. podjął współpracę z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych w Łodzi, gdzie stworzył cieszący się dużym powodzeniem cykl widowisk „Muzyczne wspomnienie o...” mających na celu prezentację wybitnych artystów, którzy odchodzą w zapomnienie, m.in. Bułata Okudżawy, Agnieszki Osieckiej czy Mieczysława Fogga. 5 października 2012 r. założył Łódzki Teatr Piosenki, którego jest dyrektorem artystycznym.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Contact

Wojewódzka biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 100/102, mail: promocja@wbp.lodz.pl, tel. 42 663 03 38
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.