Login panel

Register

VIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRALNA KARUZELA (26.05.2018 12:00 - 02.06.2018 21:00)

VIII Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela – Dusza w troki

 

Szykuje się najdłuższy Dzień Dziecka w mieście. Teatr Pinokio w Łodzi zaprasza na rodzinny festiwal prezentujący najciekawsze zjawiska w sztuce współczesnej dla dzieci i młodzieży, czyli VIII edycję Teatralnej Karuzeli. Festiwal potrwa od 26 maja do 2 czerwca. Motywem przewodnim tegorocznej edycji są podróże – bliskie i dalekie, dosłowne i metaforyczne.

W programie spektakle teatralne z Polski i zagranicy, projekcje filmowe przygotowane przez partnerski festiwal Kino w Trampkach, warsztaty (m.in. literackie, fotograficzne, kulinarne, muzyczne), spotkania autorskie, wystawy, dyskoteka dla dzieci, koncerty i wiele innych atrakcji. Pinokio przygotował propozycje dla wszystkich grup wiekowych: najnajów (dzieci do 5 roku życia), przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dorosłych.
Wydarzenia festiwalowe będą miały miejsce w Teatrze Pinokio (ul. Kopernika 16), Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka (ul. Więckowskiego 15), Parku Źródliska I, kawiarni Tubajka (w parku) i klubokawiarni Poczekalnia (ul. Więckowskiego 16).

Głównym nurtem Teatralnej Karuzeli jest prezentacja spektakli teatralnych adresowanych
do młodego widza. Na przedstawienie można wybrać się z klasą (w godzinach przedpołudniowych) lub z rodziną (po południu i w weekendy). Gośćmi Festiwalu będą, między innymi, Teatr Zagłębia z Sosnowca, Nowy Teatr z Warszawy, Teatr Guliwer
z Warszawy, Teatr Dramatyczny z Wałbrzycha, Teatr Lalek Banialuka z Bielska-Białej, Teatr TAMTAM z Holandii, Puppet’s Lab z Bułgarii i Teatr Narodowy z Bergen w Norwegii.

Teatralna Karuzela to także działania w miasteczku festiwalowym, czyli Republice Dzieci.
W tym roku stanie ono w Parku Źródliska I, nieopodal kawiarni Tubajka. W Tubajce będą odbywać się projekcje Kina w Trampkach (w cenie 7 zł za seans od osoby) oraz niektóre warsztaty. Większość atrakcji miasteczka odbywać się będzie na świeżym powietrzu lub, tak jak w roku ubiegłym, w charakterystycznej kopule sferycznej. Udział w warsztatach
i spotkaniach odbywających się w Republice Dzieci jest bezpłatny. Warto jednak wcześniej zarezerwować miejsca, gdyż ich ilość w niektórych przypadkach jest ograniczona.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w kwocie 224 tysięcy złotych oraz ze środków Urzędu Miasta Łodzi w kwocie 215 tysięcy złotych.

Partnerzy Festiwalu: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Zarząd Zieleni Miejskiej, Zielona Łódź, Łódzkie Centrum Wydarzeń, Kino w Trampkach, Tubajka – kawiarnia w parku, Cafe Bar Poczekalnia.

Patroni medialni: Radio Łódź, TVP3 Łódź, e-teatr.pl, miastodzieci.pl, Kosmos
dla Dziewczynek.

Więcej informacji: www.teatrpinokio.pl/teatralna-karuzela

 

Contact

https://ekobilet.pl/teatr-pinokio
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

2 points
edyta.zajdlic94@gmail.com

Author other news

No news available.

Entries recommended

No news available.