Login panel

Register

VII Międzynarodowy Festiwal Folklor Świata (01.07.2016 00:00 - 03.07.2016 00:00)

Folklor Świata

 Międzynarodowy Festiwal ,,Folklor Świata” odbędzie się w Zduńskiej Woli po raz siódmy. Od samego początku  Festiwal organizowany jest w pierwszy weekend lipca na terenie Powiatowego Centrum  Kultury, Sportu  i Rekreacji w Zduńskiej Woli przy ulicy Dolnej 41. Jest to coroczna, trzydniowa impreza plenerowa kierowana do zespołów pieśni i tańca z Polski i zagranicy, mieszkańców województwa łódzkiego oraz zaproszonych gości z innych regionów kraju i zagranicy. Jak co roku w pierwszym dniu Festiwalu ulicami miasta przejdzie barwny korowód z udziałem wszystkich zespołów. Po korowodzie nastąpi uroczyste otwarcie Festiwalu oraz występy zespołów.

Drugiego dnia uczestnicy zaprezentują swoje zdolności artystyczne.

Trzeciego dnia w niedzielę odbędzie się koncert galowy, podczas którego zostaną wyłonieni laureaci konkursu. Najlepsi otrzymają nagrody oraz zaprezentują swoje umiejętności. Zaplanowany jest także przejazd zespołów bryczkami po ulicach Zduńskiej Woli, podczas którego mieszkańcy zapraszani będą na koncert galowy.

W trakcie trzydniowej imprezy, dla wszystkich uczestników i widzów, zorganizowane zostaną warsztaty z różnych dziedzin sztuki ludowej.

Festiwal urozmaicą stoiska Kół Gospodyń Wiejskich  z regionu, stoiska rodzimych firm i producentów żywności, plenerowa wystawa historyczna dotycząca regionalnego folkloru i sztuki ludowej, występy wychowanków z Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli, wesołe miasteczko.

Nowością w tym roku będą stoiska promocyjne przygotowane przez uczestników Festiwalu.

Contact

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury "Na pięterku" w Zduńskiej Woli, ul. Kilińskiego 17, 98-220 Zduńska Wola, 43 823-22-01, 500 299 615, centrum-pieterko@nasze.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.