Login panel

Register

VI Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowie (04.09.2016 15:00 - 04.09.2016 23:59)

 

Już 4 września w Osjakowie odbędzie się VI Wojewódzkie Święto Chrzanu. Start o godzinie 15:00! W bogatym programie artystycznym znalazły się m.in. występy zespołów ludowych, kabaret Cezarego Pazury, koncert D-Bomb i gwiazdy wieczoru Oddział Zamknięty! Impreza zakończy się dyskoteką pod gwiazdami. O 14:00 w sali Ośrodka Kultury odbędzie się seminarium dotyczące oznaczenia chronionej nazwy geograficznej dla nadwarciańskiego chrzanu.

Jak co roku będzie można skosztować potraw z chrzanem w roli głównej, odwiedzając stoiska przygotowane przez stowarzyszenia, koła i gminy Zagłębia Chrzanowego. Impreza ma charakter wystawienniczo-targowy. Firmy z całego województwa i nie tylko zaprezentują swój dorobek i przedstawią Państwu bogatą ofertę.

Patronat honorowy nad Świętem objął Marszałek Województwa Łódzkiego. Mamy już deklarację patronatów medialnych: TVP3 Łódź, Radio Łódź, Radio ZW, Kulisy Powiatu, Spotted Osjaków, Wieluniak, Dziennik Łódzki, Moje KGW.

Zapraszamy również na PIKNIK OWOCOWO-WARZYWNY, organizowany przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego. W programie: promocja i degustacja produktów z owoców i warzyw, konkursy dla dzieci i dorosłych.

Dobrą zabawę dla najmłodszych zapewni park rozrywki z licznymi atrakcjami, stoisko z lodami, watą, przejazd konno lub bryczką z Lolkową Zagrodą. Dla nieco starszych uczestników przewidujemy paintball i zwiedzanie wystawy maszyn rolniczych.

Jak co roku przewidujemy przeprowadzenie konkursów związanych z chrzanem. Zapraszamy do wzięcia udziału i powalczenia o nagrody w 2 konkursach na fb, 3 konkursach oceniających tegoroczny korzeń chrzanu, konkursach dla publiczności (dzieci i dorosłych), konkurs BHP dla rolników przeprowadzony przez KRUS.

Podczas Święta będzie można zakupić nadwarciański chrzan od producentów chrzanu, zarówno ten w korzeniach, jak i ten utarty w słoiczkach oraz inne produkty regionalne. Polecamy!

Nasze Święto przysłuży się do promocji nadwarciańskiego chrzanu jako marki regionu łódzkiego. Zależy nam na promocji produktu, który jest rozpoznawalny i cenny jako marka łódzkiego. Partnerem regionalnym jest Województwo Łódzkie.

Sponsorami Święta są: Dros z Drobnic, Centrum Elektryczne Ania, Nadwarciański Bank Spółdzielczy w Działoszynie, Pamapol S.A., Cementownia Warta.

Partnerzy: Agencja Rynku Rolnego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Izba Rolnicza WŁ, KRUS, ŁODR w Bratoszewicach, LGD Kraina Wielkiego Łuku Warty, Grupa Producentów Chrzanu i Warzyw Nadwarcianka.

Contact

43 842 33 23 GOK w Osjakowie
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

3 points
Gminny Ośrodek Kultury w Osjakowie

Author other news

No news available.

Entries recommended

No news available.