Login panel

Register

Święto Niepodległości w Skierniewicach

11 listopada to szczególna data dla naszej ojczyzny i wszystkich Polaków. Dokładnie 98 lat temu państwo polskie po 123 latach niewoli odzyskało upragnioną wolność. Tradycyjnie w Skierniewicach, podobnie jak i w całym kraju, ten dzień minie nam wyjątkowo uroczyście.

 

Obchody rozpocznie uroczysta msza święta w kościele garnizonowym o godz. 9:00. O oprawę muzyczną zadbają uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1, którzy zaprezentują specjalnie przygotowany program muzyczny pt.: „ Polska przestała być niewolnicą, rzucając na szalę wypadków własną siłę orężną…”. Następnie delegacje oraz mieszkańcy złożą kwiaty i zapalą znicze pod pomnikiem niepodległości. Po części oficjalnej na terenie parafii na wszystkich czekać będzie przepyszna wojskowa grochówka. 


Święto Niepodległości na sportowo

 

11 listopada w naszym mieście uczcimy także na sportowo. Punktualnie o godz. 11:11 na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zostanie otwarty XXIV Skierniewicki Bieg Niepodległości. (Biuro czynne od godz. 10:30, zgłoszenia najpóźniej 30 min przed zawodami). Tego dnia również przewidziany jest bieg w kategorii OPEN, który ruszy z Placu Świętego Jana Pawła II i jest przewidziany o godzinie 14:15. Zgłoszenia do biegu będą przyjmowane 30 min przed startem. Regulamin jak i karty zgłoszeniowe dostępne są poniżej do pobrania w załączeniu. Więcej informacji na temat biegu znajdą Państwo TUTAJ. Pamiętajmy, że w związku z organizowanym biegiem w ulicach Kilińskiego i Strobowskiej mogą pojawić się czasowe utrudnienia w ruchu. 


11 listopada z muzyką w tle

 

Dzień Niepodległości będziemy świętować niemal cały dzień. O godz. 17:00 w Pałacu Prymasowskim wszyscy chętni usłyszą Recital Włodka Pawlika pt.: „Romantycznie i Jazzowo”.  Dzień wcześniej (10.11) w Kinoteatrze Polonez wysłuchamy za to koncertów w Ramach Muzyki Romantycznej. 

 

Pamiętajmy o flagach!

 

Tradycyjnie zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców, o wywieszenie biało-czerwonych flag na terenie prywatnych posesji. W ten sposób okażmy szacunek dla ojczyzny oraz bohaterów walczących o upragnioną wolność. 


Gallery

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.