Login panel

Register

Sukces Nocy Muzeów w Walewicach

Już dawno pałac w Walewicach nie cieszył się z obecności tak wielu gości jednego dnia. Podczas Nocy Muzeów, organizowanej po raz pierwszy przez Stadninę Koni Walewice, odwiedziło go blisko 400 turystów.

Noc Muzeów poprzedziło Walewickie Grillowanie, podczas którego można było spróbować m.in. wędzonego karpia, pochodzącego z produkcji własnej Gospodarstwa Walewice. Pałacowe atrakcje czekały na gości już od godziny 17:00. Przedstawienie o romansie kochanków wystawiły dzieci z przedszkola i uczniowie ze Szkoły Podstawowe w Kiernozi, w którym w rolę Marii Walewskiej wcieliła się Malwina Winiecka, a Napoleona zagrał Miłosz Polańczyk. Nie zabrakło odkrywania tajemnic pałacu z Eligiuszem Pietruchą – przewodnikiem i promotorem folkloru łowickiego. Noc Muzeów uświetnił również koncert skrzypcowy w wykonaniu Weroniki Mońki, która zaprezentowała się w Sali Białej. Podczas niego czytano fragmenty listów Napoleona do Marii.

– Naszym zamiarem było zorganizowanie wydarzenia z atrakcjami dla każdego. Kiernozia była rodzinną miejscowością Marii Walewskiej, dlatego zaprosiliśmy dzieci z tamtejszego przedszkola i szkoły podstawowej, którzy okazali się niezwykle utalentowanymi aktorami. Goście docenili także umiejętności Weroniki Mońki, niezwykle utalentowanej skrzypaczki z Zielkowic. W Noc Muzeów odwiedziło nas łącznie około 400 osób i jest to nasz kolejny sukces, zaraz po trzydniowej majówce, podczas której ugościliśmy 300 zwiedzających – mówi Magdalena Szymańska-Topolska, specjalista ds. organizacji usług turystycznych w Stadninie Koni Walewice.

Po koncercie rozegrano grę w podchody. W różnych miejscach w pałacu ukryte zostały pytania, dotyczące historii Pałacu i Stadniny Walewice. By dotrzeć do nich, należało odgadnąć rymowane zagadki, które wskazywały miejsca ukrycia pytań. Zwycięzcy zabawy zostali uhonorowani nagrodami.

– Nie zamierzamy poprzestawać na sukcesie tego wydarzenia i już planujemy kolejne. Naszym celem jest wskrzeszenie fascynującej historii Marii Walewskiej i Napoleona, tak aby została na długo zapamiętana przez wszystkich naszych gości – dodaje Magdalena Szymańska-Topolska.

Specjalnie na Noc Muzeów, przy głównym wejściu do pałacu, wyeksponowano także dwie zabytkowe karety konne, których właścicielem jest Stadnina Koni Walewice. Zwiedzanie pałacu trwało do północy.

Więcej na: walewice.pl


Gallery

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.