Login panel

Register

Spotkanie ze Stefanem Türschmidem w Łodzi (04.11.2016 00:00 - 04.11.2016 19:00)

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza 4 listopada 2016 r. o godz. 17.00 na spotkanie ze Stefanem Türschmidem i promocję książki „Ikony. Opowieść o terrorystach”.

Stefan Türschmid, autor cieszącej się wielkim uznaniem powieści „Mrok i mgła”, tym razem przenosi nas do Rosji z przełomu XIX i XX wieku. Ta niezwykła, świetnie napisana książka opowiada o terrorystach walczących z caratem. Znajdziemy tu m.in. historię Wiery Zasulicz, która strzela do rosyjskiego gubernatora Trepowa, i jej sławnego procesu; Siergieja Diegajewa – zabójcy szefa rosyjskiej policji politycznej, rewolucjonisty, a potem profesora jednej z amerykańskich uczelni, a także prawdziwej ikony rewolucjonistów: Marii Spiridonowej, która w 1918 roku była o krok od obalenia władzy Lenina i komunistów.

Dziś, w dobie powszechnego strachu przed terroryzmem, ta książka powinna być lekturą obowiązkową; opowiada bowiem o początkach tego zjawiska, o tym, jak się ono rodziło i jak powstawały jego mechanizmy, a zawarte w niej informacje z pewnością zaskoczą niejednego z nas.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

Contact

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 100/102, promocja@wbp.lodz.pl, 42 6630338.
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.