Login panel

Register

Spotkanie z Miłoszem Sochą i promocja książki „Wołyń. Świadkowie mówią” (17.10.2019 17:00 - 17.10.2019 19:00)

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza 17 października 2019 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Miłoszem Sochą i promocję książki „Wołyń. Świadkowie mówią”.

 

„Wołyń. Świadkowie mówią” - to zbiór wywiadów z ludźmi, którzy przeżyli mordy ludności polskiej na Kresach Wschodnich. Autor – Miłosz Socha – po latach zadał starszym osobom pozornie proste pytanie: „Czy może Pan/Pani opowiedzieć mi historię swojego życia?”. Ta prośba zabierała spokój z twarzy rozmówców. Powracały dramatyczne wspomnienia, kiedy to uciekając przed śmiercią, często musieli pozostawić najbliższych członków rodziny. Dziś nie wiadomo nawet gdzie – i czy w ogóle – zostali oni pochowani z należytym szacunkiem. Książka zawiera unikalne zdjęcia samych bohaterów oraz miejsc, które zmuszeni byli opuścić.

 

Książkę polecają:

DoRzeczy

Historia

Kresy24.pl

dziennik.pl

Telewizja Republika.

 

Miłosz Socha jest absolwentem socjologii na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz doktorantem socjologii w Katedrze Socjologii Organizacji i Zarządzania.

W 2012 roku napisał pracę magisterską pod tytułem: „Doświadczenie mordów na Ziemi Wołyńskiej, jako przykład wpływu traumatycznych doświadczeń z dzieciństwa na kształtowanie się potocznej pamięci zbiorowej”.

Miłosz Socha ma kresowe korzenie i właśnie w pochodzeniu przodków należy upatrywać źródeł zainteresowania tematyką wołyńską. Materiał do przygotowania książki czekał w szufladzie kilka lat. W 2019 roku, pod wpływem swojej Babci Stanisławy, która przeżyła rzeź wołyńską, Autor poczuł się gotowy do działania, którego efektem jest właśnie książka: „Wołyń. Świadkowie mówią”.

 

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Contact

tel. 42 6630338, mail: promocja@wbp.lodz.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.