Login panel

Register

Spotkanie z Mariuszem Urbankiem (21.11.2017 00:00 - 21.11.2017 00:00)

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Dyskusyjny Klub Książki działający przy WBP w Łodzi zapraszają 21 listopada 2017 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Mariuszem Urbankiem. Prowadzenie spotkania Elżbieta Domagalska.

Mariusz Urbanek

Pisarz, publicysta. Autor m.in. biografii generała Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego – Wieniawa. Szwoleżer na Pegazie, Leopolda Tyrmanda – Zły Tyrmand, Stefana Kisielewskiego – Kisiel i rodu Kisielewskich – Kisielewscy. Jan August, Zygmunt, Stefan i Wacek, Jerzego Waldorffa – Waldorff. Ostatni baron Peerelu, Władysława Broniewskiego – Broniewski. Miłość, wódka, polityka, Jana Brzechwy – Brzechwa nie dla dzieci i Juliana Tuwima – Tuwim. Wylękniony bluźnierca. W 2014 roku ukazała się zbiorowa biografia jego autorstwa Genialni. Lwowska szkoła matematyczna, a w 2017 biografia Kornela Makuszyńskiego – Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce.

Opublikował także kilka tomów bajek – m.in. Mostek czarownic. Baśnie wrocławskie i Baśnie dolnośląskie, satyryczną historię Wrocławia – Zrób sobie Wrocław, z ilustracjami Tomasza Brody, zbiór felietonów publikowanych od 1992 roku w miesięczniku „Odra” – Przecieki niekontrolowane oraz dwa tomy opowiadań Masz to jak w banku i Romans biurkowy. 99 dni z życia korporacji. Jest autorem scenariuszy do kilku spektakli we Wrocławskim Teatrze Lalek oraz w Operze i Filharmonii Białostockiej.

Kieruje działem publicystyki i historii „Odry” oraz Gabinetami Świadków Historii w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich.

 

Spotkanie organizowane jest w ramach programu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Contact

mail: promocja@wbp.lodz.pl; tel. 42 6630338
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.