Login panel

Register

Spotkanie z Anną Marią Anders (19.11.2016 17:00 - 19.11.2016 19:00)

Anna Maria Anders, córka generała Władysława Andersa i senator RP, przyjedzie do Walewic, aby promować swoją książkę. Spotkanie z publicznością zaplanowano na 19 listopada w walewickim pałacu.

Podczas spotkania otwartego, które rozpocznie się o godz. 17:00, polska senator opowie m.in. o własnym dzieciństwie, życiu prywatnym swojego ojca - generała Andersa oraz o walce o właściwą pamięć o nim. Tematem przewodnim będzie przede wszystkim próba odpowiedzi na pytanie, czym jest polskość i poszukiwanie własnej tożsamości narodowej.

– 2-godzinne spotkanie będzie również próbą zdefiniowania pojęcia współczesnego patriotyzmu. Tego dnia będziemy gościć w walewickim pałacu przedstawicieli rodzin repatriantów, mieszkających obecnie w Łowiczu, którzy opowiedzą o swoich losach. Nie zabraknie także Krzysztofa Kalińskiego, burmistrza Łowicza, który opowie o szczególnym zaangażowaniu samorządu w przyjmowanie i pomoc repatriantom ze Wschodu, głównie z Kazachstanu – mówi Magdalena Szymańska-Topolska, specjalista ds. kultury w Stadninie Koni Walewice.

Harmonogram wizyty Anny Marii Anders w Walewicach przewiduje również część, w której publiczność będzie mogła skierować do polskiej senator własne pytania. Spotkanie będzie ponadto doskonałą okazją do zakupu książki autorki oraz otrzymania od niej autografu.   

Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

Contact

Pałac Walewice, +48 697 654 246, kultura@stadninawalewice.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.