Login panel

Register

Sieradzkie Wrota Czasu (14.05.2016 14:00 - 14.05.2016 22:00)

Tworząc współczesny Sieradz czerpiemy z czasów minionych. Dla nas jest to naturalne, gdyż żyjemy w jednym z najstarszych miast Polski. Jednym z przykładów, które odwołuje się do przebogatej historii miasta to "Sieradzkie Wrota Czasu". Organizowane od kilku lat wydarzenie to przede wszystkim walki rycerskie, także te pełnokontaktowe, a więc najbardziej widowiskowe. Wydarzenie jest podróżą w czasie, które pokazuje, jak wyglądało życie w minionych wiekach. Uczestniczący w nim widzowie mogą zobaczyć (a także samemu spróbować), jak w przeszłości radzili sobie rzemieślnicy czy przyjrzeć się strojom i uzbrojeniu, które używane były przed wiekami. W tym roku impreza, która do tej pory odbywała się na Rynku, pierwszy raz przeniesie się na Wzgórza Zamkowe, które poddane zostało rewitalizacji.

W tym roku oprócz walk rycerskich (blisko 50 rekonstruktorów, także z Bialorusi i Rosji) będzie można zobaczyć w akcji grupę rekonstrukcji zajmującej się odtwarzaniem czasów sarmackich. Nie zabraknie więc pokazu musztry, salw artyleryjskich a także wielu konkursów. Ważnym punktem tegorocznych Sieradzkich Wrót czasu będzie także jarmark oraz koncert i mapping czyli pokaz krótkiego, animowanego filmu prezentowanego na przestrzennej konstrukcji przypominającej zamek. Scenariusz filmu zawiera najważniejsze elementy i postaci związane z historią Sieradza. Pojawi się więc Królowa Jadwiga, zamek, wrota, a świadkiem wszystkiego będzie rzeka, która od wieków nadaje rytm życia naszemu miastu. Miasto zaakceptowało już storyboard, obecnie graficy i plastycy tworzą właściwą animację. Kilkuminutowy film, poprzedzają trzy miesiące ich pracy.

Sieradzkie Wrota Czasu są jednym z elementów wpisujących się w kalendarz imprez związanych z 880-leciem pierwszej pisemnej wzmianki o Sieradzu.

Contact

Referat Promocji UM Sieradz, tel. 43 826 61 10, e-mail: promocja@umsieradz.pl

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.