Login panel

Register

Salon Ciekawej Książki 2016 (18.11.2016 10:00 - 20.11.2016 17:00)

Kolejna edycja jednej z największych imprez dedykowanych branży wydawniczej i miłośnikom literatury odbędzie się w dniach 18 – 20 listopada br. Każdego roku Salon wzbogacany jest o nowe, ciekawe elementy, prezentujące trendy we współczesnej literaturze, nowości wydawnicze oraz zachęcające do czytania. W 2016 roku SCK zostanie rozszerzony o strefę książek popularno-naukowych, strefę e-czytania oraz Salon Małych i Ambitnych Wydawnictw.

Strefa książki popularno-naukowej to połączenie typowej prezentacji książek na stoiskach, z pokazem „na żywo” zjawisk i problemów naukowych opisanych w publikacjach. Ideą towarzyszącą strefie jest: „zobacz to, o czym możesz przeczytać w książce”. Do udziału w strefie zapraszamy wydawnictwa działające przy uczelniach wyższych oraz firmy edytorskie posiadające w ofercie książki, które opisują zjawiska, na których opiera się życie we Wszechświecie. Strefa książek popularno-naukowych to poważna propozycja, którzy cenią sobie dobrą literaturę, niekoniecznie jednak „piękną” i szukają wiedzy, podanej w przystępny sposób.

Z kolei do udziału w strefie e-czytania zapraszamy wydawców oferujących książki w wersji elektronicznej, czyli: e-booki i audiobooki oraz producentów i dystrybutorów nośników. Ofertę wystawienniczą uzupełnią spotkania i warsztaty z udziałem specjalistów, którzy zaprezentują nowości i trendy na rynku. Strefa e-czytania będzie kompendium wiedzy o czytaniu na nośnikach elektronicznych, zarówno dla miłośników książek, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z e-czytaniem, jaki i tych bardziej doświadczonych i poszukujących nowych, ciekawych rozwiązań.

W programie VI Salonu Ciekawej Książki znajdą się także wydarzenia promujące Rok Sienkiewiczowski, a wśród nich konkursy wiedzy, spotkania z twórcami, panele poświęcone literaturze Sienkiewicza i jaj wpływu na naszą kulturę oraz liczne wydarzenia specjalne. Planujemy m.in. zorganizowanie oficjalnego bicia Rekordu Guinessa w liczbie osób, jednocześnie czytających fragment Trylogii. Do udziału w wydarzeniach specjalnych zapraszamy miłośników literatury i sympatyków Salonu z całego kraju.

W ubiegłym roku mieliśmy również przyjemność gościć 50 autorów, w tym m.in.: Katarzynę Bondę, Jana Hartmana, Michała Ogórka,  Vincenta Severskiego, Stefana Turschmida, Krzysztofa Beśkę, Maxa Cegielskiego, Macieja Kronenberga.

 

Salon Ciekawej Książki to również bogaty program imprez towarzyszących przygotowanych z myślą o miłośnikach literatury. Program współtworzą instytucje kultury Urzędu Miasta Łodzi oraz Samorządu Województwa Łódzkiego. Teatry, muzea, ośrodki kultury i  biblioteki przygotowały imprezy towarzyszące dotyczące literatury, książki oraz lokalnej historii i tradycji.

Minione edycje udowodniły, że impreza cieszy się zainteresowaniem, zarówno wydawców, jak i miłośników literatury, nie tylko z regionu łódzkiego. Świadczy o tym liczny udział zwiedzających - w ubiegłym roku było to ponad 7 tys. osób, oraz instytucji działających w branży kulturalnej. Zwiedzających przyciąga bogaty program imprez towarzyszących, udział artystów oraz nowości książkowe.

VI Salon Ciekawej Książki odbędzie się w zabytkowych, postindustrialnych wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa (Piotrkowska 282). Wybór miejsca nie jest przypadkowy – przepiękne, zrewitalizowane wnętrza muzeum nadają Salonowi Ciekawej Książki oraz licznym wydarzeniom towarzyszącym niecodzienny, charakterystyczny klimat. Atmosfera muzeum idealnie sprawdza się przy organizacji imprezy dedykowanej literaturze i promocji czytelnictwa. Potwierdzają to zarówno Wystawcy, jak i Zwiedzający.

 

Zapraszamy do kontaktu:


Anna Kłos-Ptaszek
tel. 42 634-23-16,
e-mail: a.klos-ptaszek@targi.lodz.pl

Paweł Kozłowski
tel. 42 672-61-16,
e-mail: p.kozlowski@targi.lodz.pl

 

Contact

sck@targi.lodz.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.