Login panel

Register

Rajski Dzień Kobiet - Konkurs (06.03.2020 00:00 - 05.05.2020 00:00)

Mając na względzie symbolikę heraldyczną oraz przypadający na 8 marca Dzień Kobiet, prezydent Bełchatowa ogłasiła konkurs pn. „Rajski Dzień Kobiet”. Zadaniem uczestników będzie stworzenie sentencji lub życzeń dedykowanych kobietom z okazji ich święta. Udział w zabawie może wziąć każda osoba pełnoletnia, która do 8 kwietnia ułoży maksymę zawierającą jedno z pięciu słów: raj, Ewa, sztuka, jabłko i Bełchatów.

 

Czy wiecie, że w centralnym miejscu w Bełchatowie, na placu Narutowicza codziennie wita przechodniów, turystów, mieszkańców rzeźba przedstawiająca postać Ewy trzymającej jabłko w dłoni? Czasami można spotkać się ze stwierdzeniem, że została tutaj przeniesiona niczym z raju… Subtelnie unosi się w powietrzu i godnie symbolizuje Miasto Bełchatów, nie pozwalając zapomnieć o historii miasta, z którą związana jest zagadkowa obecność prarodziców rodzaju ludzkiego w znaku herbowym Bełchatowa oraz symbolach Bełchatowa i jego mieszkańców?

 

"Jakby nie było jabłko wpisane jest od stuleci w historię naszego miasta przez herb. Chodzi oczywiście o rajską jabłoń, która znajduje się w herbie Bełchatowa. Dlatego też chcemy nawiązać do jednego z najpiękniejszych dni w roku, czyli Dnia Kobiet, do Ewy witającej mieszkańców na placu Narutowicza codziennie, a trafiła tu właśnie podczas jednej z edycji Festiwalu Sztuki Jabłka” – mówi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

 

Jak zgłosić się do konkursu „Rajski Dzień Kobiet”?

 

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dostarczyć go organizatorowi do 8 kwietnia. Można to zrobić na trzy sposoby:

 

- osobiście w Biurze Organizatora – Wydział Promocji i Turystyki UM, ul. Kościuszki 15, pok. nr 215,

- listownie na adres: Wydział Promocji i Turystyki UM, ul. Kościuszki 15, 97-400 Bełchatów,

- elektronicznie na adres: konkurs@um.belchatow.pl (prawidłowo zgłoszony w sposób elektroniczny formularz musi być opatrzony własnoręcznym podpisem, a następnie zeskanowany).

 

Wyniki konkursu "Rajski Dzień Kobiet" ogłoszone zostaną w drugiej połowie maja. Wybrane aforyzmy, tzw. złote myśli, zostaną opatrzone artystyczną ilustracją i jako grafiki z przesłaniem będą stanowiły materiały promujące miasto oraz Festiwal Sztuki Jabłka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają miejskie gadżety, natomiast autorzy trzech najciekawszych propozycji - nagrody pieniężne: od 100 do 300 zł.

 

Szczegóły dostępne są TUTAJ.

 

Konkurs Rajski Dzień Kobiet

Contact

promocja@um.belchatow.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

38 points
UM Bełchatów

Author other news

Entries recommended

No news available.