Login panel

Register

Premiera filmu "Stacja Radomsko" za nami

„Stacja Radomsko” to tytuł filmu, którego premiera miała miejsce 11 września br. podczas podsumowania projektu „Radomsko w roli głównej”.

"Radomsko w roli głównej" to przedsięwzięcie edukacyjno – artystyczne, które było adresowane do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Jego przedmiotem było upamiętnienie wybranych faktów i postaci z historii Radomska.

W ramach projektu zorganizowano warsztaty historyczne oraz warsztaty animacji, których efektem finalnym jest film animowany. Zadanie realizowane było w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, w Studio SE-MA-FOR Muzeum Animacji w Łodzi oraz Fundacji Filmowej SE-MA-FOR Łódź. Realizacja projektu jest jednym z elementów Jubileuszu 750-lecia miasta.

W uroczystym podsumowaniu projektu udział wzięli uczestnicy i realizatorzy filmu. Nie zabrakło dyplomów, tortu i wspólnych pamiątkowych zdjęć. Przedsięwzięciu towarzyszyła wystawa scenografii wykorzystanej do tworzenia filmu oraz zdjęć z przebiegu projektu.

Uczestnicy (reżyseria i animacja): Justyna Kulawik, Wiktoria Pluta, Ada Kot, Weronika Świech, Oliwia Berg, Weronika Merc, Paulina Dzwonkowska, Izabela Olczyk, Julia Kędra, Kinga Beśka, Aleksandra Cieślik, Kacper Olczyk, Eryk Łuszczyński, Paweł Wasiluk, Kamil Zyzik.

Współpraca i konsultacja scenariuszowa: Antonii Bańkowski,
Scenariusz: Izabela Olczyk, Kinga Beśka, Kacper Olczyk,
Współreżyseria i opieka artystyczna: Zbigniew Żmudzki
Montaż, dźwięk i muzyka: Piotr Kubiak
Warsztaty historyczna: Agnieszka Podolska, Grażyna Skupińska
Fotografie: Mirosław Kercz

Współorganizacja: MDK Radomsko i Miasto Radomsko


Gallery

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.