Login panel

Register

Poplenerowy pokaz prac uczestników projektu "Inwazja Talentów" (11.08.2016 00:00 - 12.09.2016 00:00)

Prezydent Miasta Bełchatowa serdecznie zaprasza mieszkańców województwa łódzkiego w dniu 12 września o godz. 9.00 na poplenerowy pokaz prac uczestników projektu pn. „Inwazja Talentów”. Wydarzenie odbędzie się na błoniach  Muzeum Regionalnego w Bełchatowie przy ul. Rodziny Hellwigów 11. Będziecie Państwo mogli nie tylko podziwiać piękne obrazy, ale też skosztować pysznego tortu.

Projekt jest jednym z 25 wniosków złożonych z Polski, które uzyskały najwyższą punktację i zostały dofinansowane w 2016 roku przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Bierze w nim udział czterdziestu młodych artystów z Bełchatowa – Polska, Pardubic – Czechy, Csongrádu - Węgry oraz Považskiej Bystricy - Słowacja w wieku od 10 do 15 lat, wykazujących ponadprzeciętne zdolności artystyczne w dziedzinie sztuk plastycznych.  

Malarski plener artystyczny w Bełchatowie jest drugim, po warsztatach w Pardubickiej Galerii Miejskiej, etapem projektu, podczas którego młodzi  Polacy, Czesi, Słowacy oraz Węgrzy tworzyć będą prace pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry Miejskiego Centrum Kultury PGE Giganty Mocy  w Bełchatowie.

Głównym celem projektu jest: „Propagowanie wśród najmłodszych mieszkańców miast Grupy Wyszehradzkiej różnych form motywowania do dalszego artystycznego rozwoju, podkreślając tym samym ich tożsamość i przynależność do wyszehradzkiej rodziny. Rozpowszechnianie zdolności młodych, utalentowanych artystów poprzez  promowanie współpracy pomiędzy wyszehradzkimi partnerami. Edukacja i poszerzanie horyzontów artystycznych uczestników projektu.”

 

Strona internetowa projektu: www.invasionofthetalents.com

www.facebook.com/invasionofthetalents/

 

 

Contact

Urząd Miasta Bełchatowa, Wydział Promocji, Kultury i Sportu, tel. 44/ 733 51 00, s.pedziwiatr@um.belchatow.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

22 points
Miasto Bełchatów

Author other news

Entries recommended

No news available.