Login panel

Register

POMARAŃCZOWY DZIEŃ SPORTU (07.07.2019 09:00 - 07.07.2019 16:00)

 POMARAŃCZOWY DZIEŃ SPORTU to ogólnopolskie wydarzenie cykliczne organizowane przez Klub Sportowy Rajsport Sieradz Active Team, odbywające się rokrocznie w Sieradzu na terenie Przystani – w tym roku 7 lipca – stanowiące połączenie:

 

     

  • biegu przełajowego na 5km,

  • marszu nordic walking na tym samym dystansie

  • słynnego Maratonu Pływackiego Między Mostami Warty, którego początek sięga 1954r.

     

  •  

Nie zabraknie również biegu rodzinnego o charakterze rekreacyjno-integracyjnym bez klasyfikacji końcowej, nastawionego na dobrą zabawę.

Zawody odbywać się będą w pięknych okolicznościach przyrody, urokliwymi terenami doliny rzeki Warty.

 

ZAPISYwww.rajsportactive.pl/zapisy

                                                                                                                                    facebook\

 

Każdy uczestnik otrzyma w pakiecie pamiątkowy upominek.

Biuro zawodów mieścić się będzie na przystani rzeki Warty przy ul. Portowej, a start odbędzie się z białego mostu wiszącego w Sieradzu stanowiącego wizytówkę miasta. Na każdego zawodnika czekać będzie medal opracowany specjalnie na tę okazję, regeneracyjny posiłek i, woda napoje, owoce.

 

Zawody mają mają na celu między innymi zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa, tworzenie warunków do aktywnego spędzania czasu wolnego, promowanie sportu dla wszystkich.

 

Projekt ukierunkowany jest na kształtowanie więzi międzypokoleniowej, której spoiwem ma być sport i zdrowy tryb życia. Chcemy aby dorośli dawali przykład dzieciom i wpajali im zdrowe nawyki- starsze rodzeństwo, rodzice i dziadkowie powinni stanowić doskonały wzorzec do naśladowania. Z kolei dorośli mogą nauczyć się od dzieci entuzjazmu i zaangażowania. Zawody sprzyjają integracji oraz aktywności społecznej. Rodzice mają największy wpływ na to, czy sport w życiu ich dzieci będzie obecny na co dzień i jaką rolę w nim odegra.

 

Dodatkowo równolegle do zawodów odbywać się będą Aktywne i Zdrowe Pikniki Sportowe nastawione na dobrą zabawę całych pokoleń od juniora do seniora.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sport Wszystkich”.

Partnerem regionalnym jest Województwo Łódzkie.

 

Contact

rajsport.sieradz@gmail.comdział techniczny zapisów: 663-748-312
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.