Login panel

Register

Pomarańczowa Dycha po Sieradzu - 59. Biegi Ulicami Sieradza (14.09.2019 14:00 - 14.09.2019 18:45)

Już w najbliższą sobotę wystartuje jeden z najstarszych biegów ulicznych w Polsce:

"Pomarańczowa Dycha po Sieradzu - 59. Biegi Ulicami Sieradza"

 

Już 14 września 2019 roku odbędzie się 59. edycja jednych z najstarszych biegów ulicznych w Polsce - Biegów Ulicami Sieradza. Biegi te rozgrywane są od 1960 roku, z roku na rok nabierając rozmachu, skupiając setki biegaczy amatorów i profesjonalistów.

 

Organizatorzy, którymi są Klub Sportowy Rajsport Active, MOSiR Sieradz oraz ULKS MOSiR Sieradz zapewniają mnóstwo atrakcji nie tylko dla biegaczy, ale również dla całych rodzin. Bieg główny rozegrany zostanie na szybkiej 10 kilometrowej trasie, na której będzie można walczyć o swoje rekordy życiowe.

Bieg ten poprzedzony zostanie biegami dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

 

 

Jest to najstarsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce- niewiele imprez w naszym kraju może poszczycić się tak długą historią. Tegoroczna 59-ta już edycja ukierunkowana jest na upamiętnienie niemalże 60-letniej, pięknej tradycji i stanowi doskonały sposób uczczenia 100-lecia istnienia Województwa Łódzkiego.

„Pomarańczowa Dycha po Sieradzu – 59. Biegi Ulicami Sieradza” podzielona została na trzy części: zawody szkół, bieg rodzinny oraz bieg główny na 10 km.

Wydarzenie ukierunkowane jest na kształtowanie więzi międzypokoleniowej, której spoiwem ma być sport i zdrowy tryb życia. Chcemy aby dorośli dawali przykład dzieciom i wpajali im zdrowe nawyki- starsze rodzeństwo, rodzice i dziadkowie powinni stanowić doskonały wzorzec do naśladowania. Z kolei dorośli mogą nauczyć się od dzieci entuzjazmu i zaangażowania. Zawody sprzyjają integracji oraz aktywności społecznej. Rodzice mają największy wpływ na to, czy sport w życiu ich dzieci będzie obecny na co dzień i jaką rolę w nim odegra.

Naszym celem jest również promowanie wolontariatu oraz rozwijanie aktywnej postawy obywatelskiej służącej solidarności międzypokoleniowej i aktywizacji społecznej, a także pobudzanie aktywności obywatelskiej oraz upowszechnianie dobrych praktyk na terenie Województwa Łódzkiego.

 

Honorowy partonat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber,

a partnerem zawodów jest Województwo Łódzkie.

 

Ambasadorem biegu został olimpijczyk, multimedalista Mistrzostw Polski w biegach ulicznych obecnie świeżo upieczony Mistrz Polski w półmaratonie Artur Kozłowski, który jako pacemaker poprowadzi zawodbników na 50 minut.

 

Na każdego uczestnika czeka bogaty pakiet zwierający miedzy innymi kubek czy magnes na lodówkę, odlewany medal z motywem sieradzkiego rynku sprzed ponad 100-lat, a także ciepły posiłek.

 

Start z Rynku w Sieradzu.

 

14:00-16:00 biuro zawodów

16:00-16:30 biegi szkolne

16:30 bieg rodzinny

17:00 bieg główny na 10 km

 

wydarzenie Facebook

rajsportactive.pl/biegiulicamisieradza/

 

 

Contact

rajsport.sieradz@gmail.com
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.