Login panel

Register

Polscy podróżnicy lubią Walewice

Pałac Walewice cieszy się coraz większą popularnością wśród ludzi ciekawych świata. Na początku sierpnia do rezydencji Marii Walewskiej zawitali podróżnicy, którzy prowadzą bloga „Podróże po Polsce” i pieszo przemierzają setki kilometrów.

Piotr Sokołowski, Tomasz Pławski i Jola Piotrowska od 2009 roku organizują piesze wyprawy po naszym kraju. 7 lat temu wspólnie przemierzyli Polskę z południa na północ, dzięki czemu powstała książka „Polska Południe-Północ w 30 dni”. Obecnie trwa ich kolejna wyprawa. Tym razem wędrują z zachodu na wschód, a na planie ich wojaży znalazł się Pałac i Stadnina Walewice.

- O fascynujących polskich miejscach moglibyśmy przeczytać w Internecie lub w przewodnikach, ale dla nas najważniejszy jest kontakt z ludźmi. To właśnie od mieszkańców danych regionów chcemy dowiedzieć się więcej o miejscach, które odwiedzamy, a przede wszystkim poznać ich historię – mówi Piotr Sokołowski, uczestnik wyprawy.

Podróżnicy rozpoczęli swoją wędrówkę 16 lipca, przy najdalej wysuniętym na zachód krańcu Polski, niedaleko Osinowa Dolnego, w gminie Cedynia. Chcą w 30 dni przemierzyć pieszo ponad 800 km, by dotrzeć nad Bug. Książka z tej wyprawy ma ukazać się pod koniec przyszłego roku.

- Pałac Walewice coraz bardziej zaciekawia ludzi, kochających Polskę. Ogromne zainteresowanie historią regionu zauważamy u turystów, którzy przyjeżdżają do nas, aby zobaczyć, jak kiedyś mieszkała Maria Walewska, poznać historię o Napoleonie oraz obejrzeć przepiękne konie rasy półkrwi angloarabskiej. Coraz częściej przyjeżdżają do nas podróżnicy, którzy pragną odkrywać Polskę na nowo – Mówi Magdalena Szymańska-Topolska z Pałacu Walewice.

Pod koniec lipca walewicki pałac odwiedziła m.in. Elżbieta Dzikowska, polska podróżniczka, znana m.in. z programu „Pieprz i Wanilia”.


Gallery

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.