Login panel

Register

PODRÓŻ ZA TYSIĄCE UŚMIECHÓW, czyli rajd ZŁOMBOL - przygoda w klimacie PRL (24.02.2016 19:00 - 24.02.2016 22:00)

Mamy nieskrywaną przyjemność już po raz drugi, wraz z Klub Podróżnika PTTK, zaprosić Was na spotkanie z Cyklu Spotkań Podróżniczych Piętro Niżej.

Tym razem swoją historię opowie nam team Złombol Kurak Skoda Gang. W 2013 r. zakupili Oni Skodę 120L z 1989 r., własnoręcznie przygotowali ją do drogi i wyruszyli w podróż życia – rajd ZŁOMBOL.

Złombol to największy rajd charytatywny w Europie. Uczestnicy rajdu zdani są całkowicie na siebie. Do pokonania mają co najmniej 5000km samochodami, które powinny już dawno być na zasłużonej emeryturze. Pomimo, że z reguły każda załoga zabiera ze sobą "mały warsztat samochodowy", na trasie mogą liczyć na zupełnie nieprzewidywalne przygody. Ekipa Kurak Skoda Gang w drodze powrotnej z Nordkapp w 2013 wymieniała głowicę w szczerym polu pod Toruniem i szczęśliwie dojechała do domu. Niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia, czasami są zmuszeni porzucić swoje wehikuły na obcej ziemi.

W skład teamu wchodzą Pabianiczanie: Krystian Witczak, Michał Kacalak, Dawid Pietrasiak, Sebastian Staniaszek i Renata Włodarczyk. Byli m.in. na dalekim Nordkapp oraz w ciepłym Loret de Mar. 

Rajd to olbrzymie wyzwanie szczególnie wobec niemłodego już sprzętu. W ciągu kilku dni należy pokonać kilka tysięcy km przez całą Europę. 

Realizując swoje marzenia o podróży życia spełniają też dobre uczynki, ponieważ przy okazji zbierają pieniądze na dzieci z domów dziecka. Tylko w 9. edycji Złombol zebrał 734 868,06 zł od Darczyńców. Tu nie ma sponsorów. Każda załoga sama finansuje swój wyjazd (zakup i remont samochodu, paliwo, noclegi, jedzenie, opłaty drogowe itp.). W tym roku załoga zdecydowała już o udziale w wyprawie do Tunezji. 

Zapraszamy na prawdziwą opowieść o drodze. Opowieść o przygodzie młodych ludzi i niemłodego już samochodu, o wyzwaniach, charcie ducha i pasji pomagania.

Naszym gościem będzie: Skoda „Wiśniówka” :), Krystian, Renata, Sebastian i Dawid

 

więcej na Piętro Niżej

24 lutego (środa) 2016 godz 19:00
Klubokawiarnia "Piętro Niżej" 20 Stycznia 58

wstęp wolny

Organizatorzy:
Klubokawiarnia Piętro Niżej
Klub Podróżnika PTTK
KTP "Aaron" PTTK Pabianice przy Oddział PTTK Pabianice

Contact

poczta@ktpaaron.pabianice.pttk.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.