Login panel

Register

Piknik wśród Róż w Kutnie! (26.05.2017 10:00 - 27.05.2017 20:00)

 

Kutno zakwita różami! Piknik wśród Róż już niebawem!

Koniec maja to czas kiedy róże zaczynają swoje kwitnienie. My już dziś z przyjemnością obserwujemy, jak nasze różane miasto budzi się do życia i mamy nadzieję, że zbliżający się wielkimi krokami Piknik wśród Róż, czyli nasza zupełnie nowa, wiosenna, impreza, odbędzie się już w ich pełnym rozkwicie.

Na dwa piknikowe dni zapraszamy do Parku Traugutta, gdzie będziecie mogli kupić licencjonowane odmiany róż od najlepszych producentów z całego kraju – róże pnące, szczepione, okrywowe, rabatowe czy wielkokwiatowe – wszystkie je możecie mieć w swoich ogródkach! Dodatkowo uzyskacie porady i kompleksową wiedzę na temat sadzenia czy pielęgnacji róż.

W Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się również wzbogacająca różaną wiedzę Konferencja Różana „Ogrody i ogródki różane”. Podczas spotkań i paneli dowiemy się między innymi jak chronić róże przed chorobami i szkodnikami, porozmawiamy o zasadach tworzenia różanych kompozycji oraz posłuchamy o najwspanialszych europejskich ogrodach różanych.

Przed budynkiem KDK będzie można kupić różane różności oraz rośliny do ogrodu – wszystko w ramach towarzyszącego piknikowi kiermaszu różanego. Nie zabraknie też różanych zabaw i konkursów dla najmłodszych, pokazów najpiękniejszych odmian róż, warsztatów florystycznych i fotograficznych strefy działań DIY, koncertów oraz spotkań z takimi gwiazdami jak Superniania Dorota Zawadzka czy Daria Ładocha.

Do Waszej dyspozycji będą zielone trawniki w Parku Traugutta, gdzie na majowe lenistwo zapraszamy całe rodziny z dziećmi – nie zapomnijcie o kocach i piknikowych koszach!

Mamy nadzieję,  że trzej Zimni Ogrodnicy wraz z towarzyszącą im nieodłącznie Zimną Zośką, nie pokrzyżują planów nam i naszym miejskim różom, i nasz pierwszy Piknik wśród Róż odbędzie się w pełnym różanym rozkwicie.

 

Contact

KDK, ul. Żółkiewskiego 4, 99-302 Kutno / 24 254 21 37 /
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.