Login panel

Register

PIESZA WYCIECZKA (24.06.2018 12:00 - 24.06.2018 15:00)

W ramach tegorocznych Dni Brzezin Stowarzyszenie „Patriotyczne Brzeziny” zaprasza wszystkich pasjonatów pieszych wycieczek na zwiedzanie okolic Brzezin. W programie przewidziano trzy przystanki tematyczne.
Trasa będzie biegła w kierunku północnym od Brzezin po najatrakcyjniejszych krajobrazowo terenach wschodniej części Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, a w części po lesie tadzińskim. Długość wycieczki to około 8 km, a czas trwania około 3 godzin. Udział w wydarzeniu mogą wziąć dorośli i niepełnoletni pod opieką rodziców lub opiekunów. Przewodnikiem będzie Grzegorz Panek z „Patriotycznych Brzezin”. 1. Punkt widokowy na polach wsi Grzmiąca - geneza Wzniesień Łódzkich (nasunięcie oraz rozpad ostatniego na tych terenach lądolodu), polodowcowy piaszczysto-żwirowy pagórek Grzmiąca (221 m. n.p.m.), głazy narzutowe; 2. Żabie Źródło w lesie tadzińskim - tematyka źródeł na Wzniesieniach Łódzkich; 3. Parów w lesie tadzińskim - tematyka erozji wąwozowej na Wzniesieniach Łódzkich. 

Udział w wycieczce jest całkowicie bezpłatny. Zbiórka uczestników będzie miała miejsce w niedzielę 24 czerwca na parkingu za kościołem pw. Świętego Krzyża w Brzezinach o godz. 12:00.


Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

128 points
Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach

Author other news

Entries recommended

No news available.