Login panel

Register

Otwarta scena przy Północnej - koncert I - The Gospel Time (04.05.2016 19:00 - 04.05.2016 21:00)

Chór The Gospel Time ma już 10 LAT!
Inauguracją obchodów jubileuszowych będzie wyjątkowy koncert w Teatr Muzyczny w Łodzi, w ramach cyklu "Otwarta scena przy Północnej".
Wystąpią z nami fenomenalni łódzcy muzycy: Michał Karkusiński, Bartek Wrony Wroniszewski, Artur Kubasik i Wojtek Stanisz.
Będzie się działo!!
Serdecznie zapraszamy!

www.facebook.com/events/1687481161511964/


W ramach cyklu Off-Północna Teatr Muzyczny w Łodzi rozpoczął działanie programu „Otwarta scena przy Północnej”, przeznaczonego dla młodych twórców i wykonawców, którzy chcieliby pokazać swoje umiejętności szerszej publiczności. Pierwszym zespołem, który zaprezentuje się na scenie teatru, będzie The Gospel Time.

The Gospel Time to działający od 2006 roku przy Łódzkim Domu Kultury energetyczny, radosny i roztańczony chór gospel, charakteryzujący się otwartym podejściem do muzyki, co przekłada się na dobór repertuaru. Wykonywane utwory łączą tradycję z brzmieniem popu, hip hopu, R’n’B i soul; są to i pieśni typowe dla muzyki gospel, i aranżacje współczesnych utworów reprezentujących inne nurty. Tym, co stanowi wspólny mianownik wszystkich występów The Gospel Time, co jednocześnie jest charakterystyczną cechą muzyki gospel, to potrzeba dzielenia się radością z wielbienia Boga z innymi ludźmi.

Grupa występuje nie tylko w kościołach, ale i programach telewizyjnych oraz podczas imprez adresowanych do różnych, niezwiązanych z muzyką gospel środowisk. Przykładem może być koncert podczas festiwalu Hip Hop Arena, gdzie wraz z SoundBusters udowodniła, że gospel i hip hop mogą iść w jednej parze.

The Gospel Time nie boi się wyzwań, dlatego występuje z artystami reprezentującymi różne rodzaje muzyki: od hip hopu (liczne występy ze znanym raperem Zorakiem) po rock (udział w koncercie Ira DVD Live). Chór wziął udział w nagraniu utworu Izy Lach „Sąd ostateczny”, wystąpił też w programach Mam Talent oraz Must Be The Music, w którym dotarł aż do półfinału. Dzięki tym występom setki Polaków mogły poznać radość płynącą z muzyki gospel. Tę misję podjęły inne chóry gospel, które w ślad za TGT pojawiły się w kolejnych edycjach talent shows. Grupa wzięła również udział w wielu audycjach radiowych m.in. Radia Eska, Radia Żak, Radia Planeta i Radia Wawa. Obecnie pracuje nad swoim pierwszym nagraniem demo.

„Chcemy komunikować światu, że muzyka gospel to nie tylko modlitwa: to szczęście, taniec, zabawa i niesamowita energia, która niesie za sobą tłumy!”.

Contact

media@thegospeltime.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

2 points
juliblazynska@gmail.com

Author other news

No news available.

Entries recommended

No news available.