Login panel

Register

Otwarcie 42. Święta Róży w Kutnie (09.09.2016 18:30 - 09.09.2016 19:00)

Korowód i pierwszy walc Królowej Róż na otwarcie Święta Róży

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Kutna i okolic na otwarcie 42. Święta Róży, które zgodnie z tradycją rozpocznie radosny Korowód Królowej Róż.  Przyłączcie się do barwnej parady, która popłynie ulicą Królewską, aż do Placu Piłsudskiego już w piątkowe popołudnie (9 września), o godzinie 18.30.

Roztańczonemu i wielobarwnemu orszakowi, prowadzonemu przez tegoroczną Królową Róż oraz jej wiernego Pazia, towarzyszyć będą rytmy tradycyjnej, szkockiej muzyki w wykonaniu dziesięcioosobowej, jedynej w Polsce orkiestry grającej na Wielkich Dudach Szkockich. Liczymy na to, że dudziarze, szczudlarze i tancerze w  otoczeniu setek  kolorowych balonów sprawią, że nawet najbardziej leniwi przechodnie spontanicznie włączą się do tej roztańczonej, barwnej parady.
Korowód nie będzie jedyną atrakcją.  Tuż po symbolicznym przekazaniu berła, a tym samym władzy nad miastem przez ubiegłoroczną Królową,  jej następczyni zaprezentuje nam swoje taneczne umiejętności w przepięknym walcu. Tego nie możecie przegapić!

Contact

Kutnowski Dom Kultury, ul. Żółkiewskiego 4, 99-302 Kutnotel. 24 254 21 37 / mail. sekretariat@kdk.net.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.