Login panel

Register

Oscarowy Maraton Filmowy - Trzy Projekcje Filmowe + Making off (13.05.2016 18:00 - 13.05.2016 19:00)

Przenieś się w świat filmu z Se-ma-for Muzeum Animacji ! Podczas maratonu zaznasz dreszczyku niepowtarzalnych emocji ! 

Oscarowy Piotruś i Wilk – brytyjsko-polski krótkometrażowy film lalkowy z 2006 w reżyserii Suzie Templeton. Film zdobył statuetkę Oscara 2008 roku za Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany. 

" MAKING OFF PIOTRUŚ I WILK "- Kulisy powstawania Oscarowego Filmu ! Tylko u Nas ! Jak powstał film w Studiu Filmowym Se-ma-for ? Dowiecie się tego na maratonie filmowym w Se-ma-for Muzeum Animacji ! 

„Danny Boy” jest opowieścią o ułomności ludzkiej, którą możemy nazwać „utratą głowy”. Ktoś, o kim mówimy w przenośni, że „stracił głowę” jest człowiekiem, który nie bardzo wie, co robi. W tym opowiadaniu głowę stracili już prawie wszyscy, oprócz jednego – jest nim tytułowy Danny Boy, który jako odmieniec czuje się w bezgłowym społeczeństwie mocno wyalienowany. 

"Walizka" - Skrócona historia świata i cywilizacji. W sterylnej przestrzeni pustyni, nagi mężczyzna, wyglądający jak człowiek pierwotny, odnajduje tajemniczą walizkę. Przypadkiem udaje mu się otworzyć zamek numeryczny i jego oczom ukazują się ukryte w niej przedmioty: garnitur, składana laska, zegarek kieszonkowy, mosiężny grzebień, brzytwa i okulary w drucianych oprawkach. Kolejno odkrywa ich przeznaczenie i próbuje, poprzez ubranie i odnalezione przedmioty stać się kulturalnym, eleganckim człowiekiem. Skrócona historia świata i cywilizacji. W sterylnej przestrzeni pustyni, nagi mężczyzna, wyglądający jak człowiek pierwotny, odnajduje tajemniczą walizkę. Przypadkiem udaje mu się otworzyć zamek numeryczny i jego oczom ukazują się ukryte w niej przedmioty: garnitur, składana laska, zegarek kieszonkowy, mosiężny grzebień, brzytwa i okulary w drucianych oprawkach. Kolejno odkrywa ich przeznaczenie i próbuje, poprzez ubranie i odnalezione przedmioty stać się kulturalnym, eleganckim człowiekiem.

Po projekcji poczęstunek oraz wino :) 

Se-ma-for Muzeum Animacji

ul. Targowa 1/3 B. 24 (wejście od ul. Tuwima 54)

90-022 Łódź

 

Contact

Rezerwacje telefoniczne oraz mailoweTel.: (42) 682-26-01muzeum@se-ma-for.com
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.