Login panel

Register

Orientalny Koniec Lata w Bełchatowie (31.08.2019 00:00 - 01.09.2019 00:00)

Koncerty miejskich stypendystów, gry i zabawy dla dzieci, a także pokaz jogi w plenerze. Do tego strefa gastronomiczna, w której będzie można spróbować smakołyków kuchni orientalnej. To wszystko już w weekend 31 sierpnia – 1 września podczas miejskiej imprezy „Orientalny koniec lata”.

 

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, aby jeszcze przez chwilę poczuć letni klimat miasto przygotowało specjalne, dwudniowe wydarzenie. – Zapraszamy mieszkańców do parku przy Muzeum Regionalnym będzie można posłuchać koncertów, wspólnie się pobawić, a także zjeść oryginalne przysmaki – mówi Jakub Kołodziejczyk, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Turystki w bełchatowskim magistracie.

 

Pierwszy dzień, czyli 31 sierpnia upłynie pod znakiem muzyki i rodzinnej zabawy. Od godz. 16 na najmłodszych bełchatowian będą czekać gry i zabawy, wśród nich m.in. malowanie przyprawami. Chwilę później, bo od godz. 16:30 na scenie będą się prezentować miejscy stypendyści. Zaśpiewa zespół A’Vista, Weronika Kępa, Oliwia Tomecka oraz Amelia Biniecka i Oliwia Czerwińska. Na godz. 18 zaplanowany jest wspólny trening jogi, który poprowadzą Marta Bluszcz-Stępnik i Katarzyna Bluszcz. Swoich sił w jodze będzie mógł spróbować każdy chętny.

 

Na tym nie koniec. W parku będzie rozstawiona także strefa gastronomiczna. Pojawią się w niej stoiska i specjalne namioty, w których serwowane będą przysmaki kuchni orientalnej. Spróbować będzie można m.in. dań perskich, tajskich, wietnamskich, a także tureckich, indyjskich i gruzińskich. Na talerzach pojawią się: świeże japońskie sushi, indyjska aromatyczna pakora, gruzińskie chaczapuri, libański tabbouleh i wiele innych. Z pewnością nie zabraknie też zapachu orientalnych przypraw - trawy cytrynowej, imbiru i ostrego chilli czy kolendry i curry. Oprócz stoisk z jedzeniem, mają się także pojawić stoiska z naturalnymi, azjatyckimi kosmetykami.   

 

W sobotę strefa gastronomiczna będzie czynna o godz. 12 do 20, a drugiego dnia – w niedzielę, 1 września, od godz. 12 do 18.

 

Contact

promocja@um.belchatow.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

38 points
UM Bełchatów

Author other news

Entries recommended

No news available.