Login panel

Register

Ogólnopolski Konkurs Bełchatów KIDS (05.07.2018 00:00 - 24.08.2018 00:00)

Wykonaj pracę plastyczną na temat Bełchatowa, jego symboli i weź udział w Ogólnopolskim Konkursie BEŁCHATÓW KIDS.

 

Bełchatów i jego symbole oraz stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – to motywy przewodnie konkursU, na który zaprasza Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Tamtyka Ogólnopolskiego Konkursu Bełchatów Kids oscyluje wokół sześciu haseł: Adam, Ewa, raj, jabłko, Bełchatów i mała ojczyzna. Konkurs ma ogólnopolski zasięg, a zwycięzcy odbiorą nagrody podczas drugiej edycji Festiwalu Sztuki Jabłka, który trwać będzie od 21 do 23 września.

 

Wydarzenie jest objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

 

- Ważne, abyśmy obchodzili stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości w różnorodny sposób – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - Cieszę się, że powstaną filmy i prace plastyczne, które pokażą Bełchatów z jego wszystkimi symbolami, ale jednocześnie będą nam przypominać, jak cenna jest wolność. Jestem bardzo ciekawa tego spojrzenia młodych ludzi na nasze miasto, lokalny patriotyzm i polską historię.

 

Konkurs plastyczny Bełchatów Kids to propozycja dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, w takich też dwóch kategoriach wyłonieni zostaną zwycięzcy. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej, promującej Bełchatów. Autorzy mają dowolność w doborze i łączeniu różnego rodzaju technik, jakie wykorzystają w pracach, mogą to być np. rysunek, malarstwo, wycinanka, kolaż.

Weź udział w konkursach z jabłkiem w tle

W konkursie chodzi o interpretację sześciu haseł, nawiązujących do herbu miasta Bełchatowa z Adamem i Ewą oraz rocznicy niepodległości Polski. Prace plastyczne oceniać będzie czteroosobowe jury, przewidziane są nagrody za trzy pierwsze miejsca i wyróżnienia. Prace można nadsyłać do 24 sierpnia. Konkurs rozstrzygnięty zostanie 14 września, a laureaci odbiorą nagrody podczas Festiwalu Sztuki Jabłka, którego partnerem jest Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

 

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody:

Przedszkola:

I miejsce – nagroda rzeczowa (500,00 zł)

II miejsce – nagroda rzeczowa (300,00 zł)

III miejsce – nagroda rzeczowa (200,00 zł)

Szkoły podstawowe:

I miejsce – nagroda rzeczowa (500,00 zł)

II miejsce – nagroda rzeczowa (300,00 zł)

III miejsce – nagroda rzeczowa (200,00 zł)

 

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne na www.belchatow.pl

Contact

promocja@um.belchatow.pl,j.maciejewska-karbowniczak@um.belchatow.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

36 points
UM Bełchatów

Author other news

Entries recommended

No news available.