Login panel

Register

OD VIVALDIEGO DO PIAZZOLLI - KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ (02.04.2016 18:00 - 02.04.2016 20:00)

„Od Vivaldiego do Piazzolli” to tytuł koncertu muzyki klasycznej, który odbędzie się 2 kwietnia 2016 r. w MDK Radomsko. Na muzycznej scenie MDK o godz.18.00 wystąpi Orkiestra Smyczkowa PRIMUZ. Koncert odbędzie się w 11. Rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.

Powstała w roku 2012 na okoliczność jubileuszu 55-lecia Katedry Instrumentów Smyczkowych Akademii Muzycznej w Łodzi i od tej pory jest najlepszą wizytówką uczelni. Założycielem oraz szefem artystycznym zespołu jest wybitny polski skrzypek i kameralista Łukasz Błaszczyk, laureat Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego, od lat związany z łódzką Akademią. W skład orkiestry wchodzą najbardziej utalentowani studenci oraz absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi – laureaci konkursów, prowadzeni od pulpitu przez Łukasza Błaszczyka.

Debiut Orkiestry PRIMUZ był jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych roku 2012 w Łodzi. Koncert, w czasie którego młodzi muzycy wykonali utwory m.in. Grażyny Bacewicz i Aleksandra Tansmana, odbił się szerokim echem w łódzkim środowisku muzycznym. Występ orkiestry uświetnił Krzesimir Dębski, dyrygując jednym z własnych utworów.

W grudniu 2014 roku zespół wystąpił z sukcesem w koncercie z cyklu „Środa Młodych” w nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, otrzymując ponowne zaproszenie na koncert w maju 2016 roku. W ubiegłym sezonie PRIMUZ realizowała międzynarodowy projekt z Orkiestrą Kameralną z Telemarku, grając wspólne koncerty w Łodzi i w Norwegii. W ramach tegorocznego 3. AŻ Festiwalu PRIMUZ zagrał wspólny koncert z Big Bandem Akademii, który poprowadził Tomasz Szymuś. Towarzyszył również Kevinovi Kennerowi – zwycięzcy XII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, w koncertach fortepianowych Fryderyka Chopina.

Contact

info@mdkradomsko.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.