Login panel

Register

Obchody Walk nad Bzurą - PROGRAM

Obchody Walk nad Bzurą zaplanowano w Walewicach na niedzielę, 11 września. W sobotę i niedzielę będzie można podziwiać również zmagania jeźdźców w Regionalnych Zawodach w Skokach przez Przeszkody, które odbędą się na walewickim hipodromie.  

Imprezy towarzyszące Obchodom Walk nad Bzurą w Walewicach rozpoczną się już w sobotę, 10 września. Na walewickim hipodromie, od godz. 10:00 będzie można oglądać występy jeźdźców z całej Polski, którzy rywalizować będą w Regionalnych Zawodach w Skokach przez Przeszkody, w klasach mini LL, LL, L, P i N. W zawodach wystartuje ponad 60 koni.

Najważniejsze uroczystości zaplanowano na niedzielę, 11 września. Rozpoczną się one o godz. 10:00 powitaniem zaproszonych gości, w tym lokalnych samorządowców. Pod pomnikiem upamiętniającym Bohaterów Września zostaną złożone kwiaty i odczytany Apel Poległych. Uroczystą mszę świętą, której przewodniczyć będzie ks. Marek Grabski, proboszcz parafii w Bielawach, zaplanowano na godz. 10:30.

O godz. 11:30, inscenizację nawiązującą do wydarzeń z 1939 roku, zaprezentują uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sobocie. O godz. 12:00 będzie można obejrzeć uroczystą musztrę 15. Pułku Ułanów Poznańskich, stowarzyszenia, które pielęgnuje tradycję i historię kawalerii. O godz. 12:30 obok pomnika zorganizowany zostanie quiz historyczny z nagrodami, adresowany do dzieci i młodzieży. Na terenie stadniny, w ujeżdżalni, serwowana będzie również żołnierska grochówka (godz. 13:00).

– Serdecznie zapraszam mieszkańców regionu do Walewic w drugi weekend września, aby wspólnie upamiętnić 77. rocznicę tych wydarzeń, a w szczególności oddać hołd żołnierzom 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich i poległym bohaterom. Najbliższy weekend będzie również świetną okazją do kibicowania zawodnikom w zawodach w skokach przez przeszkody, podczas których będzie można podziwiać najszlachetniejsze konie rasy półkrwi angloarabskiej, wyhodowane w Stadninie Koni Walewice. Zapraszamy całe rodziny do zwiedzania pałacu Marii Walewskiej i obejrzenia apartamentu Napoleona oraz poznania naszej stadniny koni, a przede wszystkim jej ponad 100-letniej historii – mówi Jacek Chołuj, pełniący obowiązki prezesa Stadniny Koni Walewice.

Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody - Memoriał 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Bolesława Chrobrego będą kontynuowane w niedzielę od godz. 12:00. Zobaczymy w nim m.in. członków klubu jeździeckie Gabon Walewice. Zawodnicy powalczą o Puchar i Nagrodę Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Oficjalną ceremonię wręczenia pucharu i nagród zaplanowano na niedzielę, godz. 19:00. Nagrody będzie wręczał m.in. poseł na Sejm RP Grzegorz Schreiber.

W sobotę będzie można zwiedzać Pałac Walewice z przewodnikiem, w godz. 10:00-16:00, a w niedzielę do godz. 20:00. W walewickim pałacu cały czas można oglądać wystawę obrazów olejnych Wiesławy Piotrowskiej, artystki pochodzącej z Andrespola.

Na walewickim hipodromie w sobotę i w niedzielę będą czynne punkty gastronomiczne. Restauracja pałacowa w tych dniach będzie czynna dla gości z zewnątrz od godz. 12:00. W pałacu i na hipodromie będzie można także nabyć kulinarny walewicki specjał – wędzonego karpia, hodowanego ekologicznie w Gospodarstwie Walewice.

Organizatorem zawodów w skokach przez przeszkody jest Stadnina Koni Walewice i Klub Jeździecki Gabon Walewice.


Gallery

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.