Login panel

Register

Obchody 40. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników (28.09.2016 14:00 - 28.09.2016 20:00)

Stowarzyszenie Klubu Pozytywnej Wyobraźni i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zapraszają 28 września o godz. 14.00 na konferencję i wystawę w 40. rocznicę  powstania Komitetu Obrony Robotników.

 W programie (14.00 – 16.30):

     

  • Finisaż wystawy Rzeczpospolita bez debitu. Druki KOR-u i NOW-ej do 1981 roku
  • Projekcja filmu dokumentalnego Krótka historia łódzkiego KOR-u-cz.1 – w reżyserii Waldemara Wiśniewskiego
  • Rola Komitetu Obrony Robotników w powstaniu Solidarności – wykład prof. Andrzeja Friszke
  • Koncert klawesynowy – Zuzanna Budziarek
  • Projekcja filmu dokumentalnego – Krótka historia łódzkiego KOR-u-cz. 2
  • Wieczór wspomnień z udziałem Mirosława Chojeckiego i Henryka Wujca
  •  

Ponadto, 28 września o godz. 18.00 w Bibliotece rozpocznie się spotkanie dyskusyjne przygotowane przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych z cyklu: +PLUS czy MINUS – KONFRONTACJE HISTORYCZNE na temat:  Komitet Obrony Robotników – pamięć i znaczenie, panel dyskusyjny na temat działalności Komitetu Obrony Robotników, w którym wezmą udział: prof. Andrzej Friszke i Henryk Wujec oraz dr Mikołaj Mirowski - historyk z Muzeum Tradycji Niepodległościowych, prowadzący spotkanie.

Konferencja oraz dyskusja odbędą się w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (ul. Gdańska 100/102, wejście A, II p.).

Wystawę Rzeczpospolita bez debitu. Druki KOR-u i NOW-ej do 1981 roku przygotowano ze zbiorów Biblioteki i „Muzeum Wolnego Słowa” Krzysztofa Bronowskiego. Wystawa jest czynna w holu Biblioteki (parter) w dniach 7-28 października 2016 r.

Konferencję i wystawę zrealizowano dzięki dofinansowaniu z budżetu Urzędu Miasta Łodzi przyznanego Stowarzyszeniu Klubu Pozytywnej Wyobraźni.

Honorowy Patronat nad łódzkimi obchodami 40. Rocznicy Komitetu Obrony Robotników objęła Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.

WSTĘP WOLNY!

 

Contact

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 100/102, mail: promocja@wbp.lodz.pl, tel. 42 663 03 38
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.