Login panel

Register

Nocny półmaraton (24.06.2016 00:00 - 24.06.2016 00:00)

W piątek (24.06) II Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur.

- Lista startowa jest już praktycznie zapełniona. Zgodnie z naszymi założeniami na stracie powinno pojawić się 799 biegaczy, czyli w liczbie bezpośrednio nawiązującej do rocznicy urodzin naszego miasta – opowiada Leszek Heinzel, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Start biegu przewidziano o godz. 21.00 na ul. Słowackiego, na wysokości parku św. Jana Pawła II. Dalej trasa powiedzie ulicami Sieradzką, Zamkową, Jerozolimską, Kopernika, Piłsudskiego, Narutowicza, Sienkiewicza. Metę przewidziano w Rynku Trybunalskim. Na starcie tegorocznego biegu staną zawodnicy z naszego miasta oraz z różnych stron Polski i świata. Nie zabraknie zawodników z Kenii, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.
- Mając na uwadze ubiegłoroczne doświadczenia już dziś zapraszamy na to widowiskowe wydarzenie dlatego zachęcamy piotrkowian do licznego kibicowania na całej trasie biegu – mówi Leszek Heinzel i zaprasza wszystkich piotrkowian do kibicowania.
Jak dodaje dyrektor OSiR wsparcie potrzebne jest zarówno dla biegaczy rywalizujących o czołowe lokaty, jak i tych, którzy start w półmaratonie traktują jako formę rekreacji.
- Dla wielu zawodników samo pokonanie takiego dystansu jest dużym wyzwaniem, dlatego aktywne wspieranie i oklaskiwania sportowców dodaje im siły – kończy dyrektor Heinzel.


Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.