Login panel

Register

Noc Muzeów w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Łodzi (20.05.2017 00:00 - 20.05.2017 00:00)

NOC MUZEÓW

w WOJEWÓDZKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

(ul. Gdańska 100/102)

20 maja 2017 r.

godz. 18.00-24.00

zapraszamy w

     

  1. Rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego
  2. Rocznicę urodzin Władysława Stanisława Reymonta
  3. 100-lecie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
  4.  

 

 

Wszystkich odważnych i chętnych, szukających nowych wyzwań i wspaniałej zabawy zapraszamy do Działu Zbiorów Audiowizualnych, który na jedną noc stanie się poligonem wojskowym. Wszystkich zwiedzających czeka militarna przygoda lub nocna warta. Sanitariuszki i pacjenci szpitala polowego zadbają o rozrywkę przeprowadzając muzyczne i filmowe konkursy: „Ustrzel nutkę” oraz „Kadrówka, czyli znasz li ten kadr”. Ponadto będziemy przyjmować małych rekrutów, na których czekają: malowanie kamuflażu na twarzy oraz ciekawe konkursy np. rzut granatem na celność, czy gra pamięciowa „Znajdź Marszałka”.

Zachęcamy do odwiedzenia sekretariatu gabinetu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Dziale Zbiorów Specjalnych. Gości witać będzie zasłużony legionista, a sekretarka Marszałka, poetka Kazimiera Iłłakowiczówna  przyjmować będzie prośby do Marszałka. Wśród starych dokumentów, fotografii, kart pocztowych, medali i map będzie można obejrzeć unikatową Księgę pamiątkową „Memoriał Aliantów” z 1926 r. i przeczytać własnoręczny wpis Marszałka. Wszyscy odwiedzający sekretariat zmierzą się z konkursami i łamigłówkami, spróbują odnaleźć hasło w XVII-wiecznym słowniku, sprawdzą swoją spostrzegawczość, a najmłodsi ułożą puzzle. Nasz apel: sprawdź, czy do twarzy ci w mundurze legionisty
i uwiecznij to na fotografii
!  

Na terenie Biblioteki toczyła się będzie gra biblioteczna „Do szeregu!!!”, która rozgrywać się będzie w Dziale Zbiorów Audiowizualnych, Dziale Zbiorów Specjalnych oraz w holu głównym i wystawowym w budynku A.

W holu głównym Biblioteki zapraszamy do Punktu Meldunkowego, Punktu Intendentury oraz na pamiątkowe selfie z Marszałkiem. Uczestnicy gry otrzymają specjalne rozkazy i zadania. Wszystkie osoby, które ukończą grę otrzymają skromny ekwipunek na dalszą drogę. Goście odwiedzający Bibliotekę będą mieli również możliwość rozwiązania zagadek związanych z wystawą „JÓZEF PIŁSUDSKI W LITERATURZE – ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi”. Atrakcją będzie maszyna drukarska z przełomu XIX i XX w. tzw. „bostonka”, na której Józef Piłsudski drukował w Łodzi przy ul. Wschodniej 19, od grudnia 1899 roku do lutego 1900 roku, nielegalne czasopismo „Robotnik”. 

Zapraszamy do Działu Zbiorów Regionalnych na wystawę pt. „Robotnicza codzienność łodzian oczami W. St. Reymonta”, quiz filmowy ze znajomości filmu A. Wajdy „Ziemia obiecana”, konkurs ze znajomości gwary używanej przez bohaterów utworów W. St. Reymonta („Ziemia obiecana”, „Pewnego dnia...”, „Chłopi”), konkurs wiedzy o W. St. Reymoncie, wystawę fotografii Łodzi z XIX i XX w. podpisanych cytatami z „Ziemi obiecanej”.

Contact

promocja@wbp.lodz.pl
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.