Login panel

Register

Noc Muzeów w Walewicach (14.05.2016 00:00 - 14.05.2016 00:00)

Podczas Nocy Muzeów, zaplanowanej na 14 maja, będzie można odwiedzić Pałac w Walewicach. Turyści obejrzą przedstawienie o romansie Marii Walewskiej i Napoleona Bonaparte, posłuchają koncertu skrzypcowego i zwiedzą pałac przy świetle świec.

Noc Muzeów rozpocznie się o 17:00 występem dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kiernozi, które przygotowały scenki o historii romansu Marii Walewskiej i Napoleona Bonaparte. Od 17:30 turyści będą mieli możliwość zwiedzenia pałacu z Eligiuszem Pietruchą – przewodnikiem i promotorem folkloru łowickiego. Goście będą mogli również poznać treść listów Napoleona do Marii Walewskiej i posłuchać koncertu skrzypcowego w wykonaniu Weroniki Mońki z Zielkowic. O 19:30 wystartuje również quiz dla gości, który przybierze formę pałacowych podchodów z zagadkami, ukrytymi we wnętrzach pałacu. W godzinach 20:30-24:00 będzie odbywało się zwiedzanie dla spóźnialskich przy świetle świec. Wstęp na całe wydarzenie jest bezpłatny.

– Wszystkich turystów zapraszamy już od godz. 14:00 na walewickie grillowanie. Będzie można spróbować nie tylko tradycyjnych kaszanek, kiełbas i szaszłyków. Dla prawdziwych smakoszy przygotujemy coś specjalnego - wędzonego karpia, pochodzącego z hodowli Gospodarstwa Walewice – mówi Magdalena Szymańska-Topolska, specjalista ds. organizacji usług turystycznych w Stadninie Koni Walewice.

Karp królewski z Walewic jest hodowany w gospodarstwie w tradycyjny sposób. Zasilanie stawów czystymi wodami rzeki Morgi sprawia, że rybę cechują wysokie walory smakowe, doceniane przez klientów i odbiorców z centralnej części Polski.

Z 14 na 15 maja w Pałacu Walewice będą obowiązywały również specjalne ceny pokoi hotelowych. Więcej informacji na www.walewice.pl.

INFORMACJE DLA TURYSTÓW

Gastronomia: Podczas walewickiego grillowania będzie można zakupić voucher w wysokości 20 zł od osoby na menu grillowe (tradycyjne kiełbasy, kaszanki, wędzony karp walewicki, woda, napoje). Grillowanie będzie organizowane za pałacem, od strony tarasu. W razie niepogody, uczta grillowa zostanie przeniesiona do pałacowej piwnicy. Restauracja pałacowa będzie w tym czasie nieczynna.

Parking dla turystów: Zaparkowanie samochodu będzie możliwe przed bramą wjazdową do kompleksu pałacowego.

Wstęp na Noc Muzeów: bezpłatny

Contact

693 422 684
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Author: og

178 points
og

Author other news

Entries recommended

No news available.