Login panel

Register

Noc Muzeów w Pałacu Walewice (20.05.2017 13:00 - 21.05.2017 00:00)

Już w najbliższą sobotę , 20 maja, w walewickim pałacu odbędzie się Noc Muzeów. W programie pokazy grupy rekonstrukcyjnej oraz zwiedzanie walewickiego pałacu.

Noc Muzeów w Walewicach rozpocznie się o godzinie 13.00, wtedy to przed walewickim pałacem będą mogli Państwo podziwiać grupę rekonstrukcji XVIII wiecznej, Towarzystwo Stanisławowskie. Dzięki członkom grupy, którzy wystąpią w strojach z epoki będą mieli Państwo możliwość zobaczyć jak wyglądała codzienność kilkaset lat temu. Grupa skupia się na jak najwierniejszej rekonstrukcji ubioru, obyczajów oraz "esprit" życia arystokracji oraz wpływowego mieszczaństwa XVIII wiecznej Europy.

Na dziedzińcu przed pałacem, zostaną zaprezentowane zwyczaje arystokracji podczas piknikowania. W tym czasie będziecie mogli Państwo zaobserwować, jakie dworskieGRY i zabawy były popularne w XVIII wieku oraz włączyć się do zabawy. O godzinie 16.30 w Sali Białej, rozpocznie się prelekcja „Kłopoty z Panem Walewskim”, którą poprowadzi dr Angela Sołtys, Muzeum Zamek Królewski. Będzie to wprowadzenie do tematyki wieczoru, postaci Anastazego Walewskiego, urzędzie szambelana i początkach w walewickim pałacu. Godzina 17.00 zapoczątkuje pokaz barwnych strojów i fryzur z epoki, który odbędzie się na tarasie za pałacem. Modelki i modele zaprezentują profesjonalnie wykonane XVIII wieczne stroje. Od godziny 19.00 grupa będzie prezentowała się w parku oraz wnętrzach pałacowych. - Goście chcący uczestniczyć w organizowanych przez walewicki pałac Nocy Muzeów, będą mogli w tym dniu poczuć się w Walewicach tak jakby cofnęli się kilka wieków wstecz. Wspólnie z członkami Towarzystwa Stanisławowskiego zadbaliśmy o to, aby tę wizytę w Walewicach zapamiętali Państwo na długo. Będzie możliwość spróbowania swoich sił w dworskich grach i zabawach oraz obserwowania osiemnastowiecznych zwyczajów podczas celebracji posiłków. Z pewnością nie zabraknie momentów, które odwiedzający pałac w tym dniu z pewnością chętnie uwiecznią na zdjęciach – mówi Aleksandra Szeląg, menedżer kompleksu pałacowego w Stadninie Koni Walewice. Pałac Marii Walewskiej będzie można zwiedzać od godziny 16.00 aż do północy, rozpoczęcie o każdej pełnej godzinie. Gości oprowadzi Agnieszka Walczak, przewodnik w Stadninie Koni Walewice.

INFORMACJE DLA TURYSTÓW:

Parking dla turystów: Zaparkowanie samochodu będzie możliwe przed bramą wjazdową do kompleksu pałacowego.

Wstęp na Noc Muzeów: bezpłatny


Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.