Login panel

Register

Narodowe Czytanie „Quo vadis” H. Sienkiewicza w pociągu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (03.09.2016 09:09 - 03.09.2016 14:48)

Piąta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania odbędzie się w sobotę 3 września 2016 r. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Do wspólnego czytania „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza zapraszają: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi oraz Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

Pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) podróżujący w kierunku Warszawy i Łodzi będą mieli okazję na kilka chwil przenieść się do starożytnego Rzymu, wsłuchując się we fragmenty „Quo vadis” H. Sienkiewicza. Niezapomniane teksty naszego noblisty odczytają pracownicy WBP im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, ubrani w stroje z epoki wypożyczone z Teatru Wielkiego w Łodzi.

Dla słuchaczy przewidziane są konkursy z nagrodami ufundowanymi przez ŁKA oraz pamiątkowy edykt przygotowany specjalnie z tej okazji przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Łodzi.

Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza odbędzie się w pociągu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Łódź Kaliska – Warszawa Centralna i Warszawa Centralna – Łódź Kaliska.

Wyjazd z dworca Łódź Kaliska o godz. 09:09 – przyjazd na dworzec Warszawa Centralna o godz. 10:30

Wyjazd z dworca Warszawa Centralna o godz. 13:20 – przyjazd na dworzec Łódź Kaliska o godz. 14:48

Zapraszamy do wspólnej podróży z bohaterami „Quo vadis”!

 

 

Contact

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, promocja@wbp.lodz.pl, 42 663 03 38
Event link

Gallery

Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.