Login panel

Register

Edit Unpublish Delete

"Najbardziej energetyczne wydarzenie tej zimy!

Siedziba klubu mieści się w Bełchatowie, ale Łódź to dla siatkarzy PGE Skry drugi dom. Zespół co roku gości w stolicy województwa łódzkiego, aby rozgrywać najważniejsze mecze sezonu. Nie inaczej będzie i tym razem. 31 stycznia wicemistrzowie Polski wrócą do Atlas Areny, aby w obecności ponad 10 tysięcy swoich kibiców, stawić czoło rosyjskiemu gigantowi – Dynamo Moskwa!

Dynamo to bowiem siedmiokrotny mistrz kraju, czternastokrotny wicemistrz, pięciokrotny zdobywca Pucharu Rosji, dwukrotny triumfator Superpucharu, finalista Ligi Mistrzów (2010) i brązowy medalista z 2007 i 2011 roku. W tych najbardziej prestiżowych z europejskich pucharów siatkarze PGE Skry już rywalizowali z tym rosyjskim gigantem i wiedzą, jak z nim wygrywać! W sezonie 2012/2013 uczynili to dwukrotnie, najpierw w łódzkiej Atlas Arenie w obecności 12 tysięcy widzów, tydzień później w Moskwie. „Wielki mecz i wielka PGE Skra. Dynamo poległo” pisano wtedy w prasie.

Jeśli już o historii mowa, to warto zaznaczyć, że Atlas Arena jest szóstą halą, w której PGE Skra rozegrała mecz w roli gospodarza. Łódzki obiekt oficjalnie został otwarty 26 czerwca 2009 roku, a PGE Skra pierwsze spotkanie pod jej dachem zagrała kilka miesięcy później - 9 grudnia, kiedy w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów zmierzyła się z Radnickim Kragujevac. Bełchatowianie w obecności blisko jedenastu tysięcy kibiców pokonali mistrzów Serbii 3:0… i tak rozpoczął się ten obszerny już rozdział historii PGE Skry w Atlas Arenie, a Łódź stała się dla żółto-czarnych drugim domem.

Kolejne mecze grupowe również zostały rozegrane w hali przy al. Bandurskiego, a w maju 2010 wróciły do niej cztery najlepsze zespoły Europy na pierwszy turniej Final Four. PGE Skra stanęła w tych zawodach na najniższym stopniu podium. Dwa lata później najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe wróciły do Atlas Areny. W 2012 roku bełchatowianie odnieśli swój najlepszy wynik w Lidze Mistrzów. PGE Skra awansowała do finału, w którym zmierzyła się z Zenitem Kazań. Żółto-czarni nie tylko stawili czoła rosyjskiemu potentatowi, ale byli nawet bardzo blisko zwycięstwa. Przegrali, ale dopiero po niezwykle emocjonującym, zakończonym na przewagi tie-breaku.

Kolejną ważną datą był 30 listopada 2014 roku, kiedy dzięki bełchatowianom do łódzkiej hali zawitała PlusLiga. PGE Skra zmierzyła się z Asseco Resovią Rzeszów w meczu fazy zasadniczej, odnosząc zwycięstwo 3:0. Kilka miesięcy później bełchatowianie po niezwykle emocjonującym meczu pokonali Sir Safety Perugia 3:1 i po raz pierwszy sportowo wywalczyli awans do Final Four! W kwietniu 2017 roku do Atlas Areny powróciły emocje związane z PlusLigą i mecze decydujące o podziale medali Mistrzostw Polski. Finałowe spotkanie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle obejrzał komplet publiczności, a bilety sprzedały się w zaledwie tydzień!

W tym sezonie bełchatowianie już rywalizowali w hali przy al. Bandurskiego w Klubowych Mistrzostwach Świata. Przed łódzką publicznością rozegrali trzy spotkania grupowe, które dały im przepustkę do fazy pucharowej w Krakowie. Teraz pod dachem Atlas Areny dojdzie do kolejnej konfrontacji bełchatowsko-moskiewskiej. Jej ściany już pomagały w odnoszeniu wielkich triumfów. Oto jak wspomina swoje występy Mariusz Wlazły:

„Każda edycja Ligi Mistrzów niesie ze sobą wiele emocji i wiele sympatycznych momentów wydarzyło się w tej hali. Były też te negatywne, bo przegrywaliśmy nasze rywalizacje, ale wydaje mi się, że każdemu kojarzy się bardzo dobrze. Wraz z reprezentacją na Mistrzostwach Świata rozgrywaliśmy tu grupę ćwierćfinałową i każdy z nas, zapamiętał tę halę przede wszystkim dlatego, że w dobrym układzie weszliśmy do półfinału.”

Teraz pora na najbardziej energetyczne i rozgrzewające wydarzenie tej zimy! Łódzki obiekt mogący pomieścić 10 000 widzów raz jeszcze stanie się areną zmagań najlepszych siatkarskich zespołów. 31 stycznia o godz. 18:00 PGE Skra Bełchatów podejmie Dynamo Moskwa. Sprzedaż biletów na to niezwykle ważne dla układu tabeli Ligi Mistrzów już się rozpoczęła.

• Wejściówki w kilku kategoriach cenowych: 69, 59, 49, 29, 19 zł;
• Możliwość zakupu biletów ulgowych w cenie 10 zł (miejsca dotyczą sektorów za 19 zł);
• Pakiet Rodzinny (2 + 1 gratis, a każdy następny bilet -50% taniej, dla maksymalnie 5-osobowej rodziny);
• Specjalna oferta dla rodzin wielodzietnych (szczegóły można uzyskać kontaktując się z klubem pod numerem telefonu 44 739 89 80);
• Bilety dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku i opiekuna dostępne są w łącznej cenie 10 zł;
• Zniżki dla grup zorganizowanych (rezerwacja biletów dla grup powyżej 20 osób z rabatem proporcjonalnym do liczby osób – kontakt mailowy stoltman@skra.pl).

Punkty sprzedaży biletów:
• Oficjalny Sklep PGE Skry w hali Energia: poniedziałek - piątek 8:00 - 15:00;
• Wyspa PGE Skry w Galerii Olimpia: sobota, niedziela 10:00 - 18:00;
• Centrum Biletów Atlas Areny: poniedziałki, czwartki: 10:00 – 18:00, wtorki, środy, piątki: 8:00 - 16:00;
• Salony Empik, Media Markt, Saturn;
• Online za pośrednictwem eBilet.pl; (https://sklep.ebilet.pl/8444249301319685)
• Zamówienia grupowe, oferty dla rodzin wielodzietnych: nr tel.: telefonu 44 739 89 80, e-mail: stoltman@skra.pl."


Map

Coments

You must loggin

Entries recommended

No news available.